.

Sur Yapı Antalya Kepez projesine 19 binin üzerinde talep!

19 bin konutun yer alacağı Sur Yapı Antalya Kepez projesine 19 binin üstünde talep geldi. Ön talep süreci devam eden Sur Yapı Antalya Kepez kentsel dönüşüm projesinin 8 senede tamamlanması planlanıyor.

Sur Yapı’nın Antalya Kepez-Santral bölgesinde yapacağı en büyük numune kentsel dönüşüm projesinde gün sayılıyor.
1 milyon 300 bin metrekare alan üstünde aşağı yukarı 19 bin konutun yer alacağı kentsel dönüşüm projesinde 8 milyar TL’lik yatırım değerine sahip. Projede ön talep süreci devam ediyor.

Yıllık 5 bin kişilik istihdam, 8 milyar TL’lik yatırım değeri

Sur Yapı Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekener, Sur Yapı Antalya projesinin Türkiye’ye ve dünyaya numune olacağını söyledi. Projedeki ön talep döneminin devam ettiğini bildiren Ekener, satışlara başlamak amacıyla geri sayımın başladığını kaydetti.

19 binden çok talep toplandı

Ekener sözlerine şu şekilde devam etti “Henüz tanıtım kampanyasına başlamamamıza karşın yoğun bir taleple karşılaştık. Proje yalnızca Antalya’dan değil İstanbul ve Ankara başta olmak üzere İzmir, Bursa, Balıkesir, Eskikent, Konya, Afyon, Isparta, Denizli ve Mersin dahil 69 ilden talep aldı. Ön talep adedi şuandan 19 bini geçti. Bu yatırım şuandan Türkiye’nin projesi oldu. Antalya’da bütün Türkiye’ye numune olacak bir kent kuracağız”

8 senede tamamlanacak

Modern bir kent inşa ediceklerini altını çizen Ekener, “Yeni kentte 19 bin konutun yanı sıra, kültürel alanlar, dev kent parkı, okullar, kütüphaneler, sıhhat tesisleri, spor tesisleri, oteller, alış veriş caddeleri ve alış veriş merkezi yer alacak. Hem de çağdaş bir kentte gereksinim duyulan ticaret, finans, alış veriş, nitelikli konut ve toplu ulaşım olanakları en ince detayına kadar tasarlanıyor. Konutların aşağı yukarı 5 bini hak sahiplerine ait. Öncelikli olarak hak sahiplerinin konutlarını teslim edeceğiz. Projenin 8 senede tamamlanmasını öngörüyoruz” dedi.

Yatırımcının hayali Antalya

Ekener “Proje, Türkiye’deki ikinci evini Antalya’dan alma hayali kuran gurbetçilerimiz amacıyla de fırsat olacak. Onlar amacıyla Antalya en gözde kentlerden birisi. Projeyi vatan dışında duyanların istekleri de artmaya başladı.” dedi.

Türkiye’nin dünyadaki markası Antalya

“Yurt dışındaki Antalya ilgisinin bu projeyle hareketleneceğini ön görü ediyoruz” diyen Ekener, şu şekilde konuştu: “Son belirtiler TUİK verilerinden görüleceği üzere yabancıya konut satışında ilk 9 ay rakamlarının toplamına baktığımızda bir önceki senenin aynı devresine göre yüzde 15 artış yaşandı. Yabancıya konut satışında İstanbul’un sonrasında Antalya ikinci sırada yer aldı. Irak, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Rusya Federasyonu vatandaşları ise en çok yatırım yapanlar arasında üst sıralarda yer aldı. Projemiz de hem koordinat hem de sağladığı olanaklarla yerliden aldığı talep kadar yabancıdan da talep alacağını düşünüyoruz. Hem de Antalya’da yerleşik 15.000 in üstünde Rus vatandaşı yaşıyor. Antalya’da yerleşik yaşam sürdüren Ruslardan da projeye ilgi olacağını düşünüyoruz. Projemizin Yabancıya konut satışında mühim bir yer edineceğini öngörüyoruz. Şimdiye kadar 9 değişik ülkeden ön talep aldık. Antalya, Türkiye’nin dünyadaki markası ve projemiz Antalya’ya değer katacak” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »