.

Sulukule projesi yine AB raporunda!

AB Komisyonu’nun Türkiye ile ilgili olarak 2012 İlerleme Raporu’nda Sulukule projesi ve Roman sürgünü 6’ncı yılında 6’ncı kez yer aldı.

 

Kentsel yenileme çalışmalarının, ‘topluluklar yerlerinden edilmeden ve istihdam çabaları ile el ele yürütülmesi’ gerektiği vurgulanan raporda, projenin Danıştay tarafından iptal edildiği hatırlatıldı. Raporun 33’üncü sayfasında, Romanlarla ilgili şu tespitler yer aldı: ”Kentsel yenileme mümkün olan yerde, topluluklar yerinden olmadan şeffaf şekilde ve istihdam çabaları ile ile yürütülmelidir. Romanların sağlık hizmetlerine erişim güçlüğü ve barınma koşulları gibi durumlarda sorunlar devam ediyor. Romanların sorunlarının çözülmesi konusunda kapsamlı strateji oluşturulması gerekmektedir. 


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »