.

Şırnak Havaalanı 2 Ay Sonra Açılıyor

Şırnak’ta inşa edilmekte olan ve yıllık 600 bin yolcu kapasiteli olarak tasarlanan Şırnak Havaalanı 2 ay sonra seferlere başlayacak.Şırnak Havaalanı

Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, İdil Kaymakamı Muhammed Mustafa İmamoğlu ve Cizre Kaymakamı Şenol Koca ile yapımı süren Şırnak Havaalanı’nda incelemede bulundu.
Vali Özkan yaptığı konuşmada, Şırnak Havaalanı’nın temelinin yaklaşık 2 yıl önce Cizre-İdil karayolu üzerinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in de katıldığı törenle atıldığını belirterek, 2 ay sonra uçak seferlerinin başlayacağını söyledi.
Yıllık 600 bin yolcu kapasiteli havaalanının pist uzunluğunun 3 bin metre olduğunu ifade eden Özkan, şöyle konuştu: “Kısa bir süre sonra çok nitelikli olan bu havaalanı Şırnaklıların hizmetine sunulacak. Başbakanımızın bizzat takibiyle havaalanı artık hizmete sunulabilecek düzeye geldi. Bölge turizmi ve ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Havaalanlarının yaygınlaşması, ücretlerinin ucuzlaşması, satın alma gücünün yükselmesi ile vatandaşımız artık uçakla Anadolu’nun her yerine gidip gelebilmektedir. Bu havaalanı ile Cudi’nin kutsiyetini, Gabar’ın haşmetini ve buradaki kültürü görmek üzere çok sayıda kişi ilimize gelecek. Havaalanı ayrıca Irak’a yönelik pazarla iletişim açısından önemli bir ticaret alt yapısını da oluşturmaktadır.”

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar