.

Sileo elektrikli otobüsler, Transist 2017 Fuar’ında ilgi gördü

Toplu ulaşımda sıfır emisyon denildiğinde akla gelen Bozankaya, yeni kuşak Sileo S10 ve S25 vasıtalarının gösterimini Türkiye’de ilk kez Transist 2017 Fuarı’nda gerçekleştirdi. Busworld 2017 Fuarı’nda dünya lansmanı oluşturulan Sileo vasıtaları, Türk halkı doğrulusunda da yoğun ilgi gördü.

Bozankaya, elektrikli otobüsü Sileo’nun yeni neslini Türkiye’de ilk defa Transist 2017 Fuarı’nda tanıttı. Ulaşım bölümünde yeni teknolojilerin ve stratejilerin yer aldığı Transist 2017’de, Bozankaya, 10,7 m ve 25 m’lik yeni kuşak elektrikli Sileo S10 ve S25 aracını sergiledi.

Ekim ayında Belçika’da düzenlenen Busworld 2017 fuarında dünya lansmanı oluşturulan Yeni Sileo’ya fuar ziyaretçilerinin ilgisi ise gerektiğince yoğundu. Bozankaya standında bir konuşma yapan Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay; “Elektrikli otobüsümüz Sileo’nun ilk neslini 4 sene evvelce ürettik. Bu vasıtalarımız Türkiye’de detaylı illerde 2,5 senedir problemsiz şekilde yolcu taşıyor. Transist 2017 Fuarı’nda sergilediğimiz vasıtalarımız ise Sileo modelimizin yeni kuşakleridir. 4 saatlik şarjla kullanıma bağlı olarak 400 km’ye kadar uzaklık kat edilebiliyor. Hem de rejeneratif enerji üretimiyle de aküleri yolda giderken doldurabilme olanağı bulunuyor.” dedi.

Türkiye’de bugüne kadar elektrikli otobüslerle alakalı oluşturulan 7 ihaleyi de kazandıklarını bildiren Günay, “En son Manisa Büyükkent Belediyesinin ihalesine tek öneri veren firma bizdik. Bu ihaleyi aldık ve 2018 senesinde Manisa halkı sıfır emisyonlu, yeni kuşak elektrikli otobüslerle güvenilir yolculuk yapacak. Gelecek sene Manisa’yla beraber Elazığ ilimiz de yeni kuşak Sileo’lara kavuşacak. Elazığ’a 15 adet 18 m’lik, Manisa’ya 22 adet 18 ve 25 m’lik vasıta teslim edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Şehrin sessiz senedızı: Yeni kuşak Sileo elektrikli otobüsler

Bozankaya doğrulusunda imal edilen etraf arkadaşı, sessiz, verimli ve sıfır emisyon özellikleriyle ön plana çıkan yeni kuşak Sileo otobüsler, %100 elektrikli 10, 12, 18 ve 25 metre uzunluğunda modellere sahip. 4 saatlik bir şarjla 400 km uzaklığı kat edebilen Yeni Sileo, sahip bulunduğu rejeneratif enerji ile de fren enerjisini elektrik enerjisine dönüştürüp aracın bataryasını hareketli olarak şarj edebiliyor. İçten yanmalı motor yerine aks üzeri elektrikli motor kullanılması geniş ve ferah bir iç hacim yaratırken aracın yolcu taşıma kapasitesi de değişik uzunluklara göre 75 şahıstan 232 şahsa kadar artırılabiliyor.

İlk kuşak araca oranla ağırlığı artmadan vasıta iskeletinde değişik materyallerin de kullanıldığı yeni kuşak Sileo’da dizayn da bundan sonra daha çağdaş çizgileri barındırıyor. Modern kentlerin yeni ulaşım aracı olmayı amaçlayan Yeni Sileo’nun bütün Ar-Ge geliştirmeleri Bozankaya Ar-Ge Merkezi’nde %100 yerli sermaye ve Türk mühendislerin çalışmalarıyla gerçekleştirildi. Hızlı yolcu indirme ve bindirme olanağı gerçekleştiren %100 alçak tabanıyla Yeni Sileo, kent içi ulaşımda sıfır emisyon ile etraf arkadaşı bölgeler oluşturulmasına yardımcı olacak. Yeni kuşak Sileo %75’e kadar fren enerjisini geri dönüştürebiliyor ve bu sayede sürüş uzaklığını de büyük ölçüde artırabiliyor. Bir jeneratör vazifiyeti gören çekiş motoru, frenleme enerjisini elektrik enerjisine çeviriyor ve sürüş sırasında bataryayı hareketli olarak şarj ediyor. Bütün yol koşulları öneme alındığında Yeni Sileo ortalama 0,8 kWh/km tüketim sergiliyor. Yolculuk sırasında rahatsız edici hiçbir motor gürültüsü olmayan Yeni Sileo bu formuyla çağdaş kent hayatına da uyum sağlıyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Enerji kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »