.

Siirt’te Petrol Üretimi Başladı

Siirt Eruh Bayıryüzü’nde 42,3 gravitede petrol saptanan Doğu Sadak-1 Petrol Arama Kuyusu’nda tamamlanan sondaj çalışmalarının ardından petrol üretim çalışmaları başladı.Petrol

Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Bayıryüzü köyünde, 42.3 gravitede petrol bulunan Doğu Sadak-1 Petrol Arama Kuyusu’nda sondaj çalışmalarının tammalanmasının ardından petrol üretimine başlandı.

Doğu Sadak-1 Petrol Arama  Kuyusu’ndaki çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunmak için Bayırdüzü köyüne giden Siirt Valisi Ahmet Aydın, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu ve Eruh Kaymakamı  Levent Yazıcı  Aladdin Middle East Petrol Arama Şirketi Mühendisi Hüseyin Yıldırım’dan bilgi aldı.

Çıkarılan petrolün Batman’daki Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığına  (TPAO) ait tesislerde işlendiğini ifade eden Aydın, şunlar söyledi:

“2,5-3 aylık üretim testlerinin sonucunda buradaki rezerv miktarının  yeterli seviyede olması halinde ikinci ve üçüncü kuyular da açılabilir. Bunun  için gerekli lokasyon çalışmalarına başlandı. İnşallah bu çalışmalar ilerledikçe  çok daha iyi sonuçlar alacağız. Siirt’in makus kaderi değişecek. Doğu Sadak-1  Petrol Kuyusu’nda günde tahminen 200 varil ham petrol çıkarılacak. Burada hizmet  veren şirket çalışanlarına teşekkür ediyorum.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Enerji kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »