.

Şehirlerarası yollar yeşillenecek

Erzurum Orman Bölge Müdürü Çetiner: “Şehirlerarası yollarda artık insanlar seyahat ederken, etrafında çıplak dağları görmeyecek. Yol kenarı ağaçlandırma çalışmasıyla insanlar yeşilin arasında yolculuk yapacak” dedi.Şehirlerarası yol

Çetiner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapımı tamamlanan şehirlerarası karayollarının, kenarlarına dikilmeye başlanan ağaçlar sayesinde yolculuğun artık sıkıcı olmaktan çıkacağını söyledi.

Şehirlerarası güzergahları güzelleştirmek için başlatılan, yol kenarı ağaçlandırma çalışmalarında 2013 yılında önemli bir mesafe alacaklarını belirten Çetiner, “Bölgemize bağlı illerin şehirlerarası yollarının kenarlarını ağaçlandırma çalışmasına başladık. Duble yol çalışmaları bitmiş yerlerde ilgili karayolları yetkilileriyle görüşerek, yol kenarı ağaçlandırmalara başlıyoruz. Şehirlerarası yollarda artık insanlar seyahat ederken, etrafında çıplak dağları görmeyecek. Yol kenarı ağaçlandırma çalışmasıyla insanlar yeşilin arasında yolculuk yapacak. Erzincan’dan Erzurum’a Kars’tan Sarıkamış’a doğru yol ağaçlandırma çalışmaları yapılmaya başlandı. Güzergahlarda sağlı-sollu kilometrelerce yol, ağaçlarla kaplanacak. Halkımız seyahat yaparken yeşile doysun istiyoruz” diye konuştu.

Çetiner, yol kenarı ağaçlandırma çalışmaları dışında erozyonla mücadele için sonbaharda dikilmek üzere fidan yetiştirildiğini ifade etti.

Sonbaharda dikilecek olan ağaçlar sayesinde erozyonla mücadele yüzde 80 başarı sağlandığını kaydeden Çetiner, şunları kaydetti:

“İnsanlar yolda seyahat ederken yeşile doysun istiyoruz, gözünü çıplak dağlara çevirmesin diye çalışmalarımız var fakat hepsinden önemlisi erozyonla mücadele. Hem yol kenarı ağaçlandırma çalışmasının hem de dikilen diğer fidanların erozyonla mücadeleye büyük katkısı var. Özellikle sonbaharda dikilen bir yaşındaki ağaçlarda erozyonla mücadele başarı yüzde 80 oranında”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »