.

Satış ve pazarlamayı alıp şirketlerin işini kolaylaştırıyor

İnşaat sektöründe marka algısından satış ve pazarlamaya kadar geniş bir alanda hizmet veren Areas Danışmanlık şirketlerin üzerindeki yükü alıyor. Şirketin genel müdürü Murat Bozkurt, “Kurumlara inşaat kalitesine odaklanmaları ve yeni projeler geliştirmeleri için zaman bırakıyoruz” diyor.

 

İnşaat sektöründeki büyümeyle birlikte inşaat şirketlerinin yerini artık gayrimenkul geliştirme şirketleri aldı. Arazi geliştirmeden proje geliştirmeye inşaattan satış pazarlamaya kadar her alanda uzmanlaşması gereken şirketler tüm bunlara yetişemeyince belli alanlarda uzmanlaşan şirketler ortaya çıktı. İnşaat şirketlerinin sadece arazi geliştirme ve inşaat kalitesine odaklanması gerektiği fikrinden hareket eden Areas Danışmanlık projenin isminden mimari ofislerle birlikte konseptine sonrasında ise satış pazarlamasına kadar toplu bir hizmet veriyor.

‘Algı yönetimi de yapıyoruz’
2003’ten beri faaliyette olduklarını söyleyen Areas Danışmanlık Genel Müdürü Murat Bozkurt, “Güçlü ekipler oluşturup tüm aşamaları üstlenen firmalar da var. Biz hem bu firmalara  destek veriyoruz. Hem de bu kadar büyük kadroya sahip olmayan firmalara danışmanlık yapıyoruz” dedi. Bozkurt, markanın isim babalığından son dairenin satışına kadar projede kaldıklarını dile getirerek “Markanın renklerinden logosuna fiyatlandırmadan, şerefiyelerin ne olacağına kadar tüm detaylarla ilgileniyoruz. Projenin kamuoyunda algı yönetimini de yapıyoruz” diye konuştu.

Satış sürecini kısaltıyor
Bozkurt, aynı anda altı projeyi birlikte yürütebildiklerini daha fazla proje almadıklarını da söyleyerek Denge Yapı’nın Mahal Sancaktepe ve Mahal Sancektepe Ada, Mimart Yapı’nın Çorlu’daki Armada City ve Alper İnşaat’ın Şerifali’deki Selective Prestige projelerinde satışlara devam ettiklerini kaydetti.

İnşaat şirketlerinin satış ve pazarlamada destek almasının bazı avantajları beraberinde getirdiğine de değinen Bozkurt, şirketlerin bu şekilde inşaat kalitesine ve yeni projeler geliştirmeye daha fazla vakit ayırdıklarını anlattı. Bozkurt, satış sürecini de kısalttığını söyleyerek sürenin projeden projeye değişiklik gösterdiğini aktardı. Örneğin bin 831 dairelik Armada City projesinde 3.5 yılda satışları tamamladıklarını, Kartal’daki başka bir projede ise 18 ayda bitirdiklerini kaydetti. Üretim hızı ve ayrılan reklam bütçesinin de satış ve pazarlama faaliyetlerini etkilediğine değinen Bozkurt, bu nedenle finansal durumu güçlü olan şirketlerle çalıştıklarını ve şimdiye kadar satışlarda hiçbir problem yaşamadıklarını anlattı. Bozkurt, proje bittiğinde satışların yüzde 90’ının bitmesi gerektiğini ve buna göre çalıştıklarını anlattı. Bozkurt ayrıca satış öncesindeki pazarlama çalışmalarının ise 3 ila 5 ay arasında zaman aldığını belirtti.

Areas’ın 30 kişilik profesyonel ekiple çalıştığını ve bu ekibin dönemsel olarak projelerin başına geçtiğini anlatan Bozkurt, “Biz emlakçı değiliz, her projeyi pazarlamayız. Bizimle aynı vizyonda çalışan ve benzer bir iletişim dilini yakaladığımız inşaat şirketleriyle çalışmayı tercih ediyoruz” şeklinde konuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Mortgage kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar