.

Sarıyer, Beyoğlu ve Üsküdar’da Konut Fiyatları Tavan Yaptı

Eylül Ayı Emlak Enbdeksi verilerine göre konut fiyatları son 1 ayda en çok İstanbul’un Sarıyer, Üsküdar ve Beyoğlu ilçelerinde arttı.Konut Fiyatları

Eylül ayına ait Emlak Endeksi verilerini açıkladı. Verilere göreson 1 ayda satılık konut fiyatları Sarıyer’de yüzde 5,8, Beyoğlu’nda yüzde 5,1 ve Üsküdar’da yüzde 3,9 arttı.

1 ayda yüzde 5,8 artış yaşanan Sarıyer’de Eylül 2013 itibariyle satılık konutların metrekare birim fiyatı 6 bin liraya yükseldi. Sarıyer’in en pahalı semti Yeniköy’de konutların ortalama metrekare fiyatı 15 bin169 lira  olurken bu rakam İstinye’de 11 bin 695 lira, Tarabya’da 7 bin 731 lira, Zekeriyaköy’de 4 bin 303 lira, Maden mahallesi’nde ise 3 bin 401 lira oldu.

İstanbul’un riskli ilan edilen bölgeleri arasında yer alan Beyoğlu ve Sarıyer’de dönüşüm sürecinin başlamasının ardından  konut fiyatlarının daha fazla artacağı öngörüsünde bulunan Hurriyetemlak.com Genel Koordinatörü Ahmet Kurşunlu, bölgelerin değerlenmesini sağlayan en büyük etkenin ulaşım yatırımları ve dönüşüm çalışmaları olduğunu belirtti. Marmaray projesinin Anadolu yakasındaki ilk durak noktası olan Üsküdar’daki yükselişin, önümüzdeki dönemde daha da hızlanacağın vurgulayan Kurşunlu, “Marmaray projesi Üsküdar’daki satılık gayrimenkullerin yanı sıra kira fiyatlarını da artıracaktır. Bölgede konut talebinin artması kaçınılmaz.” diye konuştu.

İstinye’de kiralar yükseldi

Sarıyer’in en pahalı semti olan İstinye’de kiralık konutların ortalama metrekare fiyatları 41 liraya yükselirken bu rakam Rumeli Hisarı’nda 35 lira, Yeniköy’de 30 lira oldu. Sarıyr’de konutların ortalama amortisman süreleri ise 25 yıl olarak kaydedildi.

Diğer illerde de fiyatlar yükseliyor

Eylül 2013 Emlak Endeksi verilerine göre İstanbul genelinde ortalama satılık konut fiyatları 2 bin 375 liraya ulaşırken; Ankara’da 1.250 lira,  İzmir’de 1.600 lira, Antalya’da 1.192 lira, Bursa’da ise 1.100 lira olarak kaydedildi. Amortisman sürelerinde ise İstanbul 13 yılla ilk sırada yer alırken 14 yılla Ankara ve Antalya ikinci sırada, 16 yılla Bursa üçüncü sırada, 18 yılla İzmir’de dördüncü sırada yer aldı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »