.

Samsun’da 2B Arazileri İçin 300 Kişiye Tapu Verildi

Samsun İl Defterdarı Hayati Dinç, orman vasfını yitirmiş arazilerinin satışı kapsamında kentet 300 kişiye tapu verildiğini açıkladı.2b

Samsun İl Defterdarı Hayati Dinç, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında 2B arazilerin satılması kapsamında yapılan çalışmalar  hakkında bilgi verdi.

Defterdar Dinç, “Kanun yürürlüğe girmeden önceki müracaatlar 26 Şubat 2013 tarihinde bitti. 26 Nisan 2013 tarihinden bugüne kadar olanlarda Kadastro’dan tespitleri yapılıp, bize Kadastro tutanakları geldikten sonra 8 aylık bir süresi devam ediyor. Vatandaşlarımız ön müracaatlarını yapıp tapularını alma süresi 8 Eylül 2013’dür. 8 Eylül tarihinden önce müracaat edenler olursa da biz onlara tebligatını yapıyoruz ve 3 ay içersinde yerlerini alma süreleri var. Şuana kadar bin 300 kişiye satış yaptık. Ayrıca 12 bin 500 kişiye de tebligat yaptık. Şuanda da tebligatlar halen yapılıyor” dedi.

İlçe kaymakamlarını 2B Arazileri ile ilgili vatandaşların doğru bilgilendirilmesi hakkında uyarılarını yapan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, “Vatandaşlarımız zamanında alım yapmadığı takdirde hakları kaybolacak. Hakları kaybolduğu takdirde de bu yerler başkasına satışa konulabilecek. Bu bakımdan ilçelerdeki kaymakam arkadaşlarımızın kendi sorumluluk bölgelerinde olan konularda vatandaşlarımız ile temas geçip bunları onlara anlatmalı ve bu tür hak mahrumiyeti ile karşı karşıya kalmamaları için bunları anlatmamız gerekiyor. Zaten peşin aldıklarında belirlenen fiyatın yaklaşık yüzde 40’ını ödüyor. Ciddi anlamda devletin normal belirlenen fiyatlar üzerinden de belirli kategorilere göre indirimi söz konusudur. Dolayısıyla bu hususun da ilimiz genelinde özellikle 2B arazilerinin yoğun olduğu noktada vatandaşlarımızı bilgilendirme ve hak mahrumiyeti ile karşı karşıya kalmamalarını istiyoruz” diye konuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Arsa ve Arazi kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »