.

Saltukova TOKİ’de 256 Daire İçin Kuralar 31 Ocak’ta Çekilecek

Zonguldak, Çaycuma Saltukova’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından yaptırılan 256 konutluk proje için 31 Ocak 2014 tarihinde kura çekileceği açıklandı.toki Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinde, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen 256 konut projesinde konutların sahiplerine teslim edilmesi için 31 Ocak 2014  Cuma günü Saltukova Lisesi toplantı salonunda kura çekileceğini belirten  Saltukova Belediye Başkanı Adil Düzlü, projenin durumu hakkında şunları söyledi:

“Enerji Piyasası Denetleme Kurulu tarafından yapılan yasal düzenlemeye göre, cadde ve sokaklarda yapılan elektrik hatlarının yapımı enerji dağıtım şirketleri tarafından yapılması gerekiyor. Bugün itibariyle yüklenici firma tarafından işin tamamlanması planlanırken aksaklık sebebiyle çalışmalar birkaç ay daha sürecek. Süresi içinde de konutlar hak sahiplerine teslim edilecektir. Her türlü çevre düzenlemeleri, kanalizasyon, su, yağmur suyu, parke taşı, yol, yaya yolu, oyun parkları, sosyal donatıları ile şehir yaşamının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenli kentleşme ve gelişimin en önemli yatırımı olan toplu konut uygulamalarının 2. etabını tamamlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. En düşük konut fiyatının 67 bin 500 TL konumuna göre en yüksek konut fiyatının da 88 bin 400 TL olarak hesaplanan konutlar 330,00 TL’den başlayan aylık taksitler ile halkımıza kira öder gibi imkanlar ile sunulmaktadır. Çarpık kentleşmenin önüne geçmek belediyelerin en önemli görevidir. TOKİ işbirliği ile beldemizin konut ihtiyacını karşılayarak gecekondulaşma ve çarpık kentleşmenin de önüne geçilmeye çalışılmıştır. Kuraları çekilerek yeni teslim edilecek olan konutların hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyor, sıcacık yuvalarında aileleri ile birlikte ömür boyu mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Toki kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar