.

Ruhsatsız ve Kıyı Planlarına Uymayan İskeleler Yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırlamakta olduğu bütüncül kıyı planlarına uygun olmayan ve kaçak olan tüm iskeleler yıkılacak, ruhsatlı ve plana uymayan iskeleler ise traşlanacak.İskele

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kaçak yapıların ardından denizi işgal eden iskeleler için de çalışma başlatıyor. Bu kapsamda başta Bodrum olmak üzere Antalya’dan gelen iskele izin taleplerinin tümü askıya alındı. Kıyılara iskele kriterleri getirecek olan bakanlık, mevcut ve aşırı büyük olan iskeleleri tıraşlayacak, yenilerine ise izin vermeyecek

Bakanlığın kıyı planları çalışması kapsamında, kıyılara gelişigüzel kurulan iskeleler inceleme altına alındı. Artık isteyen istediği yere iskele kuramayacak. Nerede iskele olacağı ise kıyı planına göre merkezden belirlenecek.

Bakanlık hazırlamakta olduğu bütüncül kıyı planlarına uymayan mevcut iskeleleri yıkacak. Ruhsatısz iskelelerin de yıkılacağı çalışma kapsamında daha önceden ruhsat almış ve izni bulunan iskeleler ise kıyı planına uymuyorsa tıraşlanacak.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar