.

Rönesans Holding dünya önderleri arasında olmayı hedefliyor!

1993 senesinde kurulan ve bugüne kadar Türkiye ve Rusya’nın yanı sıra Avrupa’daki süratli büyüyüşüne de devam eden Rönesans Holding dünya önderleri arasında olmayı hedefliyor.

250 Uluslararası Müteahhitleri” listesinde 38. sırada yer aldı. Rönesans, listede yer alan en büyük Türk şirketi oldu. Kurulduğu 1993 senesinden bu yana Türkiye ve Rusya’nın yanı sıra Avrupa’daki süratli büyüyüşüne de devam eden Rönesans Holding, dünyanın en prestijli incelemeleri arasında gösterilen ve Engineering News Record doğrulusunda hazırlanan “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” listesinde 38, sırada yer aldı.

Para Dergisi’nin Emlak ekinde yer alan habere göre listeye göre, 2016 senesinde toplam 3.9 milyar dolar gelir elde eden şirketin uluslararası projelerinden elde ettiği gelir ise 3.25 milyar dolar civarını aştı. Bu sene aynı vakitte listenin en büyük Türk şirketi unvanına da sahip olan Rönesans, Avrupa’nın en büyük uluslararası müteahhitleri arasında ise 10. sıraya yükseldi.

“Dünya önderi 10 şirket arasında olmayı fîedefliyoruz”

Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, “Rönesans Holding olarak bugün Türkiye, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı da sahibi olan geniş coğrafyada, inşaat, gayrimenkul yatırım, endüstri, enerji ve sıhhat alanlarında sektöre yön veren projelere imza atıyoruz, ENR listesinde ise uzun vakittir istikrarlı bir şekilde ülkemizi başarı ile temsil ediyoruz, Türkiye’nin en büyük uluslararası inşaat şirketi olarak bu listede yer alabilmek bizim amacıyla gurur verici. Bu başarıda emeği geride bıraktığımız bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hedefimiz dünyanın önder 10 müteahhitlik şirketi arasında yer alabilmek. Bu amaca kuvvetli adımlarla yaklaşıyoruz” dedi.

Hilltovvn ve Piazza ilgi çeken projeler arasında

Rönesans Holding, Heitkamp Ingenieur und Kraftvverksbau GmbH şirketini ve HollandalI şirket Ballast Nedam’ın tamamını satın alarak kısa vakitte 1 milyar euro ciroya büyüklüğüne ulaşmayı başardı. Bu dev satın almaların ilk neticesi olarak, dünyanın en uzun trenyolu tüneli Gotthard Base’i yaşama yaşamış ve Zürih ile Milano’yu birbirine bağlayan Rönesans, şimdi de Hollanda’nın Rotterdam kentinde aşağı yukarı 1 milyar euro tutarında, yol ve tünellerden meydana gelen Public Private Partnership projesine imza atmaya hazırlanıyor. Şirketin İstanbul Anadolu Yakası’nda, Maltepe lokasyonunda konuşlanan Hilltovvn AVM ile Piazza karma projesi ise de ilgi çeken projeler arasında yer alıyor. Rönesans Sıhhat Yatırım’ın Japon Sojitz ortaklığı ile Kamu Özel işbirliği modeli kapsamında yaşama geçirmeye hazırlandığı İkitelli Şehir Hastanesi; 2 bin 700 yatak kapasitesiyle dünyanın en büyük hastaneleri arasına girecek.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar