.

Rize Çayeli Büyük Köy vadisine beton suyu karışıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Rize Çayeli Büyük Köy vadisinde yaşanan balık ölümlerine yönelik başlatmış olduğu incelemeyi sonuçlandırdı.

Balık ölümlerinin sebebi “beton suyunun dereye aşırı derece de deşarj edilmesi” olduğu belirlendi. Kirliliğe sebebiyet veren söz konusu işletmeye 37 Bin 696 Lira para cezası verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Rize Büyükköy vadisinde yaşanan balık ölümleri üzerine başlatmış olduğu inceleme sonuçlandı. Alınan numune örneklerinde söz konusu firmanın dereye deşarj ettiği atıksuların yağ ve gres, askıda katı madde ve renk parametresinin su kirliliği ve kontrol yönetmeliğine uymadığı, beton suyunun dereye aşırı derecede boşaltıldığı tespit edildi.

2872 sayılı çevre kanunu gereğince balık ölümlerine neden olan tesise, 37 Bin 696 Lira para cezası verildi. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Rize İl Müdürlüğü tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »