.

Petrol Fiyatları Düşebilir

Fitch tarafından yayınlanan raporda, İran’a yapılan yaptırımların hafifletilmesi halinde petrol fiyatlarının düşeceği öngörüsü yer aldı.Fitch

Fitch tarafından bugün yayımlanan rapora göre ekonomik yaptırımların hafifletilmesiyle İran’ın dünya piyasalarındaki petrol arzını günlük 800 bin varil civarında artırabileceği bununda petrol fiyatlarının gerilemesini sağlayacağı öngörüsü yer aldı.

Düşük hidrokarbon fiyatlarının Fitch’in sermaye gider tahminini de etkileyeceğinin vurgulandığı raporda, “Mevcut petrol ve gaz şirketlerinin ürün fiyatları, Brent petrol fiyatlarının 2014’te yüzde 6,8 değer kaybedeceği, 7 Batı Avrupa ülkesinin toplam sermaye giderlerinin azalacağı ve fiyatların entegre şirketlerde aynı dönemde yüzde 5,9 düşeceği görülüyor” denildi.

Söz konusu gelişmeler sonucunda 2014 yılında Avrupa petrol ve gaz şirketlerinin harcamalarında 7,2 milyar dolar azalma olacağı belirtilen raporda uluslararası enerji sektöründe kredi kalitesinde öenmli bir değişiklik beklenmediği kaydedildi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Enerji kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »