.

Özal’ın Anıtmezarı ve Vatan Caddesi’nde Mirasçı Krizi

Özal’ın Anıtmezarı ve vatan Caddesi’nin bir kısmını içine alan 44.615 metrekarelik arazinin kendilerine dedelerinden miras kaldığını iddia eden 5 Rum, dava açtı.Anıtmezar

1936 yılında ölen Yani adlı Rum vatandaşın Amerika’da yaşayan mirasçıları Özal ve Menderes’in Anıtmezarları, İETT Garajı ve Vatan Caddesi’nin bir kısmını kapsayan toplam  44 bin 615 metrekarelik arazinin kendilerine iade edilmesi için dava açtılar.

Habertürk’ün haberine göre, ABD’de yaşamlarını sürdüren Maria Kapsiotis, Evie Tsiolas ile Eleni, Nelli ve Chris Ziguridis, geçtiğimiz günlerde mahkemeye başvurarak söz konusu araznin kendilerine dedelerinden miras kaldığını iddia ederek arazinin bedelinin kendilerine ödenmesini talep ettiler.

Dilekçede taşınmazın kadastro işlemleri sırasında 1936 yılında ölen Rum asıllı Mihal oğlu Yani ve Lazo adına tespit yapıldığı, kayıp ve yitik olup olmadığının araştırılması için sahip hanesinin açık bırakıldığı belirtildi. Dilekçede şu ifadeler yer aldı:
“Muris 1936 yılında vefat etmiş, söz konusu yer 23 Şubat 1973 tarihinde mirasçıları araştırılmadan Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından kamulaştırılmıştır. Ancak miras bırakan kaçak ya da yitik bir kişi değil, Türk vatandaşı olup Türkiye’de vefat etmişlerdir.”

Avukat Ali Elbeyoğlu, dava konusu arazinin müvekkilleri adına tescili ile bedelinin Hazine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nden tahsil edilerek kendilerine ödenmesini istedi


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »