.

Otomasyonla eski binalar akıllı hale getirilebilir

17 Temmuz’da Polat Tower Residence binasında çıkan yangın bina otomasyon sistemlerinin önemini bir kez daha ortaya çıkardı.

Binada da kullanılan ve can ve mal güvenliği sağlayan Honeywell Bina Çözümleri (HBS) yetkilileri bir binanın toplam maliyetinin sadece yüzde 3 ile 7’si arasında değişen bir maliyet ile akıllı bina haline getirilebileceğine dikkat çekti.
Honeywell Bina Çözümleri Doğu Avrupa Bölge Genel Müdürü Daniela Pandrea, “Türkiye’de ve dünyada akıllı ve entegre bina otomasyon sistemleri günümüzde binalarda hayatımızın daha güvenli ve verimli olmasında önemli rol üstleniyor. Akıllı otomasyon sistemleriyle eski ya da yeni tüm binalar akıllı bina haline getirilebiliyor. Böyle bir projenin bütçesi binanın yeri ve durumuna göre değişmekle birlikte proje toplam maliyetinin yüzde 3’ü ile 7’si arasında sınırlı kalıyor. Bir başka deyişle bir binanın yüzde 3’ü kadar bir bütçe ayırarak akıllı binalarda, güvenli hayatlar sürmek mümkün” diye konuştu. 17 Temmuz’da meydana gelen yangından Honeywell HBS sistemleri can ve mal kaybını önlemişti. Yangın cephe boyunca yayıldıkça Honeywell akıllı yangın alarm sistemine bağlı yangın sensörleri kumanda merkezine alarm sinyalleri verdi ve böylece iklimlendirme, asansörler, kartlı geçiş gibi diğer sistemlerin de yangın alarm modu devreye girerek yangının binanın içine yayılmasını önlemişti.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Emlak Konut kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar