.

Oti Holding 53 milyon 690 bin euro ile iki tesisin sahibi oldu

Oti Holding, Side’deki Eco Club’tan sonra iki tesisi daha satın alarak, otel sayısını üçe, oda kapasitesini 1068’e ulaştırdı.Oti Holding 1

Otium Otelcilik,  İş Bankası’nın  İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı  (İş GYO)’dan satın aldığı Manavgat’taki Seven Seas ile Kemer’deki İmperial otellerini resmen devraldı. Seven Seas’te 356, Kemer İmperial’de 256 oda bulunuyor.

Satış işlemi, geçtiğimiz aylarda gerçekleşmişti. Ancak tesislerin sahibi olan İş GYO’nun konuyla ilgili kararı başbakanlık onayından geçmesi gerektiği için bugüne kadar devir işlemi resmen yapılamamıştı.

KAP’A GÖNDERİLEN AÇIKLAMA

OTI Holding’in iki tesis için toplam 53 milyon 690 bin Euro’luk bir ödeme yapacağı açıklandı. İŞ GYO’nun KAP’a gönderdiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yönetim Kurulumuzun 30 Temmuz 2013 tarihinde yapılan toplantısında, Şirketimiz portföyünde bulunan otellerden;

Antalya İli, Manavgat İlçesi’nde bulunan Seven Seas Otel’in üst hakkı ile otelin yanındaki lojmanın mülkiyetinin ve Antalya İli, Kemer İlçesi’nde bulunan Kemer Imperial Otel ile 1.447 m2 yüz ölçümlü arsanın üst hakkının ve aynı lokasyondaki lojmanın mülkiyetinin toplam KDV dahil 53.690.000 Euro bedel karşılığı Otium Otelcilik Turizm Ticaret Anonim Şirketine satılmasına ve satış bedelinin tapu devir tarihinde eşzamanlı olarak tahsil edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Satışa konu otellerin bir bütün olarak değerlendirildiği satış sürecinde; satış bedeli, otellerin ekspertiz değerleri ve Şirketimiz ile alıcı arasında yapılan görüşmeler sonucunda pazarlık yolu ile belirlenmiştir.

Bugüne kadar portföyündeki yatırımları gerek coğrafi gerekse tür bazında çeşitlendirme prensibiyle hareket eden Şirketimiz, söz konusu stratejiye paralel olarak, satıştan elde edeceği nakdi portföy çeşitliliğini ve portföy getirisini artıracak yeni gayrimenkul yatırımlarında değerlendirmeyi planlamaktadır. Şirketimizin turizm sektörüne olan ilgisi devam etmekte olup, sektördeki yatırım olanakları takip edilmekte ve değerlendirilmektedir.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Google Aramaları:
Şuanda Konut Projeleri Manşet, Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »