.

Otellerde Oda Fiyatları Nevruz Sebebiyle Zamlandı

21 Mart Nevruz Bayramı sebebiyle İstanbul’daki 5 yıldızlı otellere akın eden İran ve Suriyeli zengin turistler oda fiyatlarının zamlanmasına neden oldu.Oda Fiyatları Son dönemlerde kış sezonu sebebiyle doluluk sıkıntısı yaşayan oteller 21 Mart Nevruz Bayramı’nın yaklaşması ile İranlı ve Suriyeli zengin turtsleriin akınına uğradı.

Ortalama yüzde 70 doluluk oranına sahip İstanbul’daki 5 yıldızlı otellerde oda fiyatları Nevruz dönemi sebebiyle yükseltti. 15-20 Mart tarihlerinde ortalama 250 Euro olan 1 gecelik konaklama, 20-25 Mart tarihleri arasında 350 Euro’ya kadar çıktı.

İranlı turist sayısındaki artışın siyasi ilişkilerin yoluna girmesi olarak yorumlayan Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Basyındır, “İranlı turist sayısındaki artış memnuniyet verici. İran ile münasebetler ne kadar iyi tutulursa turizmci için o kadar iyi. Arap ülkelerinden gelen turist sayısı daha istenilen seviyeye ulaşmadı” dedi. İstanbul için en dolu ayların nisan, mayıs ve eylül, ekim olduğunun altını çizen Bayındır, “Nevruz ve paskalya gibi bayram dönemlerinde gelen turist sayısı artıyor” dedi.

 


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »