.

Ordu-Giresun Havalimanı Acil İniş Kalkışlar İçin Açılacak

Henüz yapım aşamasında olan Ordu-Giresun Havalimanı pistinin yıl sonuna kadar tamamlanarak, 2014 yılında acil iniş kalkışlara açılması planlanıyor.Ordu-Giresun Havalimanı

İnşa aşamasında olan Ordu – Giresun havalimanında 3 km uzunluğundaki pist sene sonunda tamamlanacak,  önümüzdeki sene uçakların acil iniş ve kalkış yapmalarına imkan sağlayacak.

Ordu ve Giresun illerinin ortak projesi, Türkiye´nin deniz doldurularak yapılan ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında çalışmalar aralıksız devam ediyor. İnşaattaki çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Valisi Kenen Çiftçi ve Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, 3 bin metre uzunluğundaki pistin Aralık ayında tamamlanarak yeni yılda uçakların acil iniş ve kalkışlarına hazır hale getirileceğini belirtti.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin yaptığı açıklamada; ” insanoğlu isteyince çok şeyler oluyor. 1.350 metrelik pistin asfaltlanması işlemi şuanda tamamlanmış. Bu pistin tamamı 3 bin metre olacak. Aralık sonu itibariyle tamamı bitecek. Yaklaşım ışıkları da batıda tamamlanacak, mendirek de tamamlandıktan sonra doğu bölgesi yaklaşma ışıkları tamamlanmış olacak. Acil durumlarda uçakların ocak ayında inişi, kalkışı görerek mümkün olabilecek” dedi.

Ordu’da yeni görevine başladığı dört günlük süre içerisinde iki havalimanı inşaatını iki defa ziyaret eden Ordu Valisi Kenan Çiftçi yaptığı konuşmasında, “Gül düşünmüşler, bu bölgeyi de gülistana çevirmişler. Aynısı iştir kişinin lafa bakılmaz. İş buradadır, hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Günde 120 kamyonun 45 bin ton taşı denize bıraktığı havalimanında tarifeli uçuşların ise 2014 yılında başlaması hedefleniyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »