.

Ordu-Giresun Havaalanı 4 Aya Kadar Tamamlanacak

Çalışmaların hızla devam ettiği ve denize yapılan dolgu alan üzerinde hayata geçirilmekte olan Ordu-Giresun Havaalanı’nın yüzde 80’i tamamlandı.Havaalanı

Türkiye’de denize dolgu yapılarak kurulan ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı projesinde inşaat çalışmalarının yüzde 80’i tamamlandı. Projenin, 2014 Mart ayında tamamlanması planlanıyor.

Gülyalı’da temeli 2011’de atılan ve inşasının yüzde 80’i tamamlanan havaalanı projesinin yüzde 99’luk kısmının ise Mart 2014’te bitirilmesi planlanıyor.

Ordu-Giresun Havaallanı projesinin inşaat çalışmaları hakkında bilgi veren Ordu Valisi Vali Çiftçi, “Günlük ise 64 bin ton taş dökülüyor. 120 kamyonla günde 2 bin sefer yapılıyor. Hakikaten bu ciddi bir rakam. Hatta genel anlamda bakarsak bugüne kadar 506 bin sefer yapılmış, yani arı gibi çalışılmış” dedi. Çiftçi, inşaatın alt ve üstyapı çalışmalarının hızlı bir şekilde ilerlediğini vurgulayarak, “Zannediyorum önümüzdeki yılın ikinci döneminde buraya tarifeli seferler başlar. Sanki semalarımızda oraya inen uçakları şubat ve marttan itibaren görmeye başlayacağız” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »