.

One Tower Kule’de aylık 10 bin 800 lira tasarruf edilecek

Yeşil bina kriterlerine uygun olarak inşa edilen One Tower Kule Konut projesi sunduğu arıtma sistemleriyle, binlerce liralık tasarrufun önünü açıyor.One TowerİTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik: “Ankara’nın ilk Leed Gold sertifikalı konut projesi olması hedefiyle inşa edilen One Tower’da, sadece arıtma sistemimiz yaptığımız ilk hesaplamalara göre sulama konusunda ayda
yaklaşık 10 bin 800 lira tasarruf yapılmasını sağlayacak” Ankara – Ankara’nın ilk Leed Gold Sertifikalı konut projesi olacak One Tower Kule Konut projesi, sunduğu arıtma sistemiyle, yalnızca sulama konusunda ayda yaklaşık 10 bin 800 lira tasarruf sağlamayı hedefliyor. Dünyanın günden güne kirlenmesinde en çok pay sahibi olan sektörlerden biri olan inşaat sektöründe artık bilinçli firmalar sayesinde çevre dostu “yeşil binalar” inşa ediliyor. Çevreci malzemeler kullanılarak inşa edilen bu binalar hem yaşam kalitesini arttırıyor, hem de genel giderleri düşürerek binlerce liralık tasarrufun önünü açıyor. Başkent’in en değerli bölgelerinden Oran’da 48 kat üzerine inşa edilen 185 metre yükseklikteki One Tower projesi Ankara’nın ilk Leed Gold sertifikalı konut projesi olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yeşil bina kriterlerine uygun olarak yükselen “Başkent’in zirvesi” One Tower projesini hayata geçiren İTO Yatırım’ın ortaklarından Özkan Özçelik, özellikle inşaat sektörünün çevre duyarlılığı konusunda önemli görevleri olduğunu ifade etti.

Doğa dostu, tasarruflu

Çevreci malzemeler kullanılarak inşa edilen One Tower projesinde geri dönüşüm anlamında da önemli çalışmaların yapıldığını kaydeden Özçelik, atık su arıtımıyla hem doğaya dost olunacağını, hem de binlerce lira kar sağlanacağını vurguladı.

Özçelik, şöyle konuştu: “Gelecek kuşaklara temiz bir dünya bırakmak hepimizin öncelikli amacı olmalı. Biz de One Tower’ı projelendirirken Başkent’in çevre duyarlılığı en yüksek kulesini inşa etmeyi hedefledik. Projede en çok dikkat ettiğimiz noktalardan biri de enerji dönüşümü oldu. Örnek verecek olursak, One Tower konutlarında kullanılan atık sular arıtılarak hem AVM soğutma kulelerinde hem de bahçe sulamasında kullanılabilir.”

Söz konusu arıtma sistemi sayesinde genel giderlerin büyük oranda düşeceğini vurgulayan Özçelik, yaptıkları ilk hesaplamalara göre bu sistemle sadece bahçe sulaması konusunda ayda yaklaşık 10 bin 800 lira tasarruf yapılmasının hedeflendiğini kaydetti.

Özel sistemlerin yer aldığı One Tower’da atık enerjinin de yeniden kullanılacağını söyleyen Özçelik, “One Tower’da bir çeşit motorlu elektrik üreticisi olarak özetleyebileceğimiz kojenerasyon sistemini kullanıyoruz. Bu sistemle üretilen enerji One Tower konutlarındaki ortak mahallerin elektrik ihtiyacını karşılayacak. Ayrıca kojenerasyon sisteminde elektrik üretilirken sıcak gaz çıkışı oluyor. Bu gaz ile sıcak suyun önemli miktarının ısınmasını sağlayacağız. Böylece hiçbir enerji harcanmadan sıcak su elde edilebilecek” diye konuştu.

One Tower
1150 rakımla Ankara’nın en yüksek bölgelerinden Oran’da inşa edilen One Tower, 48 katlı, 185 metre yükseklikte olacak. Projede 12 ayrı tip ve büyüklükteki 306 residence daire bulunmakta.

Mimari tasarımını Tabanlıoğlu Mimarlık’ın yaptığı One Tower’ın sosyal tesislerinde kapalı yüzme havuzu, güneşlenme terasları, vitamin bar, sauna, buhar odası, masaj odası, dinlenme alanı, genel aktivite alanları (lounge, özel davet mekanları, toplantı salonları), çocuk kulübü, fitness, pilates/yoga salonu, squash, tek pota basketbol sahası, masa tenisi, soyunma odaları, bilardo salonu, satranç salonu,dart salonu ve yönetim ofisleri bulunacak.

One Tower’da güvenlik hizmeti, vale hizmeti, concierge hizmetleri (alışveriş desteği, temizlik hizmeti, ilaç tedariği, çiçek gönderimi, kuru temizleme/lostra ve terzi hizmetleri, kurye ile posta gönderimi, sosyal tesis rezervasyon işlemleri, catering/davet organizasyonu, çocuk bakım hizmeti, araç kiralama hizmeti, bilet/otel/tur organizasyon), teknik destek (bakım/onarım) hizmetleri verilecek.

İletişim:  0312 483 03 03


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar