.

OnaltıDokuz İstanbul’da Kiralar …….

Astay Gayrimenkul tarafından Zeytinburnu’nda inşa edilen ve 396 adet rezidansın yer aldığı OnaltıOkuz projesinde kiralar 3 bin liradan başlıyor.

Astay Gayrimenkul’ün Zeytinburnu sahilinde inşa ettiği ve 396 rezidanstan oluşan Onaltı Dokuz İstanbul projesinde ikinci el satış ve kiralamalar başladı. Astay Gayrimenkul Satış Direktörü Cemalettin Akgül, Kiraların 3 bin TL’den başladığını en büyük daire olan penthouseların kirasının ise 15 bin TL’ye kadar çıktığını söyledi.Yabancıların da kiralama yaptığını belirten Akgül, “Yabancılar daha çok oturum amaçlı satın alıyor ancak yatırım için alanlar da var. Yatırım için alanlarda kiralamalar başladı. Şimdiden 30 daire bu fiyatlardan kiralandı” dedi. 250 dairenin tesliminin tamamlandığını ve tapuların teslim edildiğini söyleyen Akgül, C Blok’ta inşaat ve satışların devam ettiğini hatırlattı. Akgül, “Toplam 6 penthouse daire var. Özellikle yabancılar tercih etti. 4’ünün satışı tamamlandı. İkisi hâlâ satışta” dedi. Projede metrekare fiyatlarının 5 bin 500 dolara ulaştığını da söyleyen Akgül, 70 dairenin kaldığını vurguladı. Penthouseların 6.5 milyon dolar olduğu projenin altında yer alan 25 bin metrekarelik AVM ise 2013’te faaliyete girecek.
İlanla gelen yabancı var

Mütekabiliyet Yasası’nın çıkması nedeniyle yabancı müşterilerde artış beklediklerini söyleyen Akgül, “Mütekabiliyet öncesi şirket kurarak daire satın alan yabancılar da oldu. Ama şimdi mütekabiliyetle bu işler daha kolaylaştı. Suudi Arabistan’ın en önemli holdinglerinden birinin sahibi havaalanında aldığı bir dergiden kopardığı ilanla gelerek daire satın aldı. Penthouselardan birinde yaşayacak” dedi. 2013’te daha fazla yabancı beklediklerini söyleyen Akgül, projenin ulaşım asklarına yakın olması nedeniyle işadamları tarafından da tercih edildiğini anlattı.  

Sırada Bodrum projesi var

Four Seasons otellerinin de sahibi olan Astay Gayrimenkul’ün hedefinde şimdi de Bodrum projesi var. Bodrum’da adı açıklanmayan bir koyda lüks villa ve otel geliştirecek şirket yabancılara da satış hedefliyor. Akgül, “Hedef sadece yabancılar değil. Bodrum’u seven ve orada yatırım yapmak isteyen bir kitle var. Onları da hedefliyoruz” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »