.

Okmeydanı’na ‘Şanzelize Caddesi’ Benzeri Proje

Beyoğlu Belediyesi, Okmeydanı’nda ticaret merkezleri, yeşil alanlar, otoparklar, seyir terası, Fransa’daki Şanzelize Caddesi’ne benzer kafeleri ve alışveriş merkezlerinin yer alacağı yeni bir proje hayata geçirmeye hazırlanıyor.Okmeydanı Okmeydanı, Beyoğlu Belediyesi tarafından hayata geçrilecek yeni proje ile Fransa’daki Şanzelize Caddesi’ne benzer bir görünüme kavuşacak.

Omeydanı’nda hayata geçirilmesi planlanana yeni proje hakkında bilgi veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan,  bölgedeki 50 yıllık imar sorununun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle çözüldüğünü ve  5 bin 600 binanın ve 25 bine yakın bağımsız bölümün sahiplerine imarlı tapu ve arsalarını verdiklerini söyledi.

Okmeydanı’nda kentsel dönüşümü ve bölge için hazırladıkları planı halkın onayıyla başlatacaklarını dile getiren Demircan, “Okmeydanı’ndaki imar sorununda çözüm noktasında, vatandaş birinci olarak arsa ve tapusunu, ikinci olarak imarlı bir yer almış oldu. Okmeydanı’nda tüm vatandaşlar, kendini mağdur etmeyecek imar hakkına sahip oldu” diye konuştu.

Demircan, kentsel dönüşüm kapsamında Okmeydanı’nda daireye daire, dükkana dükkan vereceklerini belirterek, “Kentsel dönüşümde Okmeydanı’nda hiç kimse mağdur olmadı, olmayacak. Mülkü olan da gitmedi, gitmeyecek. Dönüşümde kiracılar TOKİ’den daire almak suretiyle onların da gelecekleri garanti altına alınacak” dedi.

Vatandaşların depreme dayanıklı binaların yanı sıra yeşil alan ve otoparkların olduğu yeni bir yaşam alanı istediğini vurgulayan Demircan, Okmeydanı’nda yeni yaşam alanı oluşturulmasının ve bölgenin gözde mekanlar arasına girmesinin amaçlandığını söyledi.

Ahmet Misbah Demircan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Okmeydanı planımız; herkese tapu ve imar hakkını verirken finalde konutlarla beraber otoparkların olduğu, 6 okul, bir üniversite, yeşil alanlar, caddeler, ticaret merkezleri olan, Okçular Tekkesi gibi tarihi mekanları barındıran, aynı zamanda seyir terası gibi ticaret ve turizm sektörünü ön plana çıkarabileceğimiz bir projeyi kapsıyor. Seyir terasıyla bölgeye turistlerin daha fazla gelmesi sağlanabilecek. Böylece turizm geliri de artacak. Yeni Okmeydanı’nda, Haliç-Mecidiyeköy arasında Türkiye ‘nin en yeni şehir hayatını kurmayı planlıyoruz. Burası müstakil bir mekan ve gençlerin geleceğini gördüğü bir yaşam alanı olacak. Bir şehir hayatının içinde yaşayan gencin rotasını belirlemiş ve bölgede istihdam sağlanabilecek bir şehir kurgusunu planlamış olduk. Sadece insanların tapu ve imar hakkı sorunları çözüp depreme dayanıklı yapılanma yapmak gözüyle değil, hayatın bütününü kuşatan, gelecek kurgusu yapan ileri bir planlama koymuş olduk.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar