.

ÖİB’in İstinye’deki Arsasına Emlak Konut GYO Talip Oldu

Emlak Konut GYO, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Sarıyer İstinye’de satışa çıkardığı 158.497 metrekarelik arsası için teklif dosyası verdi.Özelleştirme İdaresi Hürriyet’ten Gülistan Alagöz’ün haberine göre, 2013 yılında gerçekleştirdiği 3.25 milyar lira değerindeki halka arz  geliri ile arsa yatırımı yapacağını açıklayan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO),  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) Sarıyer İstinye Mahallesi’ndeki 158.497 metrekarelik arsası için teklif dosyası verdi.

Sarıyer İstinye’deki Poligon Tepeüstü’nün hemen karşısında bulunan ve Sabancı At Çiftliğine komşu konumdaki mülkiyeti Hazine’ye ait olan arazi aynı zamanda Reşitpaşa’daki borsa binasının içinde bulunduğu arazi ile Şahintepesi olarak bilinen bölgeyi kapsıyor. Arsa için teklif dosyası veren Emlak Konut GYO, geçici teminat bedeli olarak 50 milyon lira, arsanın şartname bedeli için ise 50 bin lira ödedi. Arsa için şimdiye kadar 4 firmanın dosya aldığı biliniyor.

İstanbul’un en değerli arsalarından birine talip olduklarını söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Emsal değeri 1 olan arsada terklerden sonra 110 bin metrekare alan kalır. Eğer arsayı alırsak çok az bir kısmını konuta bırakırız. Kalan yerler otel, apart, restoran ve ticari birim olur. Maliyetlerimizi hesapladıktan sonra projeyi ya biz tek başımıza yaparız ya da ihaleye çıkarız” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda İhale kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »