.

ODTÜ Yol Projesinde Sona Yaklaşıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ arazisinden geçen yol projesi kapsamında bölgenin ağaçlandırıldığını projede ise sona yaklaşıldığını belirtti.ODTÜ Ankara’da Eskişehir Yolu ile Anadolu Bulvarı’nı Konya Yolu’na bağlayacak olan ve bir kısmı ODTÜ arazisinden geçen yol projesinde sona yaklaşıldı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin inşaatına devam ettiği bulvar üzerinde yer alan köprülü kavşak, alt-üst geçitlerle birlikte ağaçlandırma çalışmaları da devam ediyor.

Anadolu Bulvarı’nı Konya Yolu’na bağlayacak bulvar üzerinde 8 köprülü kavşak veya alt ve üst geçit ile bir yaya üst geçidinin yer alacağını belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek,  bulvarın Türkiye için rekor sayılabilecek bir sürede tamamlanacağını söyledi.

 Ağaçlandırma çalışması kapsamında ODTÜ Yolu’na çok sayıda ıhlamur ağacı dikildiğini belirten  Gökçek, şunları söyledi:

“ODTÜ Yolu’nda refüje küp formlu 450 adet Ihlamur ağacı dikiliyor. Yan bantlara 500 adet ıhlamur ağacı ile 150 adet akçaağaç ve 50 adet büyük boylu mazının dikimi yapılıyor. Ayrıca yan bant ve yamaçlara mavi ve yeşil renkli 2 bin 500 adet büyük boylu atlas sedirleri dikilirken, 25 bin metrekare hazır çim seriliyor. 70 bin adet ateş dikeni sarı taflan çalı dikim çalışmaları da devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında bulvar adeta yeşillikler arasından geçen bir duruma bürünecek.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »