.

Nurol GYO Nurol Tower İle MIPIM’de

Nurol GYO, Türkiye’nin Onur Ülke olarak katılacağı MIPIM Fuarı’na Mecidiyeköy’de inşa etmekte olduğu Nurol Tower projesi ile katılacak.Nurol Tower

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olarak kabul edilen MIPIM Fuarı’na Nurol Tower projesi ile katılıyor.
12 – 15 Mart tarihleri arasında Cannes’da gerçekleştirilecek olan ve  Türkiye’nin  bu yıl ‘Onur Ülke’ olarak yer alacağı MIPIM Fuarı’nda Nurol GYO, “EvOfisEv®” konseptiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiği Nurol Tower Projesi’ni tanıtacak. Nitelikli bir iş merkezinin sunduğu ayrıcalıklarla, lüks bir residence’ın konforunu tek bir yapı içinde buluşturarak beklentilere yenilikçi çözümler getiren Nurol Tower standının pek çok yabancı yatırımcının ilgisini çekmesi bekleniyor.
MIPIM Fuarı kapsamında 13 Mart’ta yapılacak Türkiye’de Gelişen Ofis Pazarı paneline konuşmacı olarak katılacak olan Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç, İstanbul’un Türkiye’deki ofis yatırımlarının merkezinde olması ekseninde piyasa değerlendirmesinde bulunacak. İstanbul’da A sınıfı ofis yatırımlarındaki artışın yanı sıra Ankara ve İzmir’de bu yöndeki yatırımlar ve deprem yönetmelikleri gözetilerek yapılan uygulamalar da panelde ele alınacak konular arasında yer alacak.
Nurol Tower ile Mecidiyeköy’e Yeni Bir Konsept: “EvOfisEv®”
İstanbul’un en önemli ticari lokasyonları arasında yer alan Mecidiyeköy’de inşa edilen Nurol Tower, Türkiye’de ilk kez uygulanan “EvOfisEv®” konseptiyle dikkat çekiyor. Nurol Tower, 4 metre tavan yüksekliği, ihtiyaçlara yönelik tasarlanan birimlerin bulunduğu çarşısı, 133 metre yükseklikte İstanbul manzarasının izlenebileceği Sky Lounge’ı, ortak kullanıma açık geniş toplantı salonları, concierge hizmeti gibi özellikleriyle sahiplerine ayrıcalıklı bir yaşam sunuyor. Tüm bağlantı yollarının üzerinde yer alan ve önünde her gün 2 milyon kadar araç trafiğinin bulunduğu Nurol Tower,  yanı başındaki metro ve metrobüs ile İstanbul’un her yerine kolay ulaşım imkanı sağlıyor.  Mecidiyeköy’e yeni yapılacak olan Kabataş-Bağcılar metrosunun yakınında olan proje, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na ve Florence Nightingale Hastanesi ise yürüme mesafesinde yer alıyor.
Nurol Tower, çevreye duyarlı yapısı ile de Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen Yeşil Bina Sertifikası LEED Gold’a aday. Benzer binalara oranla yüzde 40 oranında enerji tasarrufu sağlamayı hedefleyen projenin inşaatında kullanılan tüm malzemeler, insan sağlığına zarar vermeyen cinsten seçiliyor. Su geri kazanım sistemleri ve tasarruflu armatürler ile su tüketiminde maksimum verimlilik sağlanması hedefleniyor. Projede yer alacak olan elektrikli araç sarj ünitesi ve bisiklet alanları çevre dostu ulaşımı teşvik ederken, bina içindeki hava kalitesini kontrol eden sistemler, yüksek standartlardaki ses yalıtımı ve açılabilir pencerelerle bina sakinlerine konforlu bir yaşam sunuluyor. Tüm üniteleri güney, güney-doğu ve güney-batı yönüne bakacak şekilde inşa edilen Nurol Tower’da bu sayede güneş enerjisinden maksimum şekilde yarar sağlanıyor. Nurol Tower’ın gerek ortak kullanım alanlarında gerekse bağımsız ünitelerinde uygulanan enerji tasarrufuna yönelik çalışmalar ve “harcadığın kadar öde” maliyet yönetim sistemi sayesinde aidat miktarlarında da avantaj sağlanıyor. Bunların yanı sıra, “yükseltilmiş döşeme” olarak adlandırılan uygulama ile, bina sakinlerine ihtiyaçlarına en uygun iç mimari düzenlemeyi özgürce yapabilme olanağı sunuluyor. Depreme karşı da son derece dayanıklı bir yapıda inşa edilen Nurol Tower’da, çelik ve beton sınıfı olarak yüksek katlı binalar için en uygun malzemeler kullanılıyor. Ayrıca, binanın inşa edildiği zeminin en sert zeminlerden biri olan kuvarts olması da depreme dayanıklılık yönünden projeye artı bir değer katıyor.
73 metrekare ile 193 metrekare arasında değişen 243 üniteden oluşan Nurol Tower’ın teslimatları Haziran 2014’de gerçekleşecek.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar