.

Neşet Ertaş Kültür Evi kuruluyor!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İçerenköy Mahallesi’nde esnaf ve mahallelilerle toplantı yaptı. Royal Düğün Salonu’nda düzenlenen kahvaltılı toplantıda esnaf ve mahalleli vatandaşlar Başkan Battal İlgezdi ile sorunlarını paylaştılar

Başkan İlgezdi yaptığı konuşmada;“Biliyorsunuz ki Ataşehir yeni bir ilçe ve Ataşehir ilçe olurken, mahallelerin daha önce bağlı olduğu diğer belediyelerden, bize hiçbir bina ve hizmet uygulaması kalmadı. Biz her şeyi baştan kuruyoruz. İçerenköy Mahallemize bir kültür merkezi ve bir kültür evi kurma projemiz var. Sabit pazarının alanına bir kültür merkezi kurma projesinin temelini atıyoruz. Muhtarlık binasının yerine kurulacak 3 katlı kültür evine de Neşet Ertaş Kültür Evi ismini vermek istiyoruz. İlçe meclisimize sunacağız, büyük ihtimal geçecek ve kuracağımız kültür evine, büyük üstat Neşet Ertaş’ın adını vererek ilçemizde de ismini yaşatacağız” dedi.

Mahallenin en büyük problemi olan imar konusunda da konuşan Başkan İlgezdi, “Biz Ataşehir Belediyesi olarak ilçemizin imar planlarını hazırlayarak ilgili merci olan Büyükşehir Belediyesi’ne ilettik. 1/5000’lik plan Büyükşehir Belediyesi’nden çıkmadan mahallelerimizin imar problemini maalesef çözemiyoruz. Bu problemin de yakında çözüleceğini bekliyoruz” diye konuştu.

Başkan Battal İlgezdi, İçerenköy Mahallesi’ndeki toplantıdan sonra Küçükbakkalköy Mahallesi’ndeki esnafları ziyaret ederek, mahallede başlatılan prestij caddesi projesi hakkında bilgilendirmede bulundu. Trafiğe kapatılarak vatandaşlar için bir cazibe alanına dönüştürülmek istenilen prestij caddeleri projelerinden biri olan, Fevzi Paşa Caddesi ve bağlı sokaklarda yürütülen çalışmaları inceleyen Başkan İlgezdi’ye esnaf vatandaşlar da, yapılan bu uygulama dolayısıyla teşekkür etti.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »