.

Muğla’ya 3 Yeni Yat Limanı Yapılacak

Muğla CHP Milletvekili Nurettin Demir, 2 yıl içinde Muğla’da 3 yat limanının daha inşa edileceğini belirterek yeni limanlarla birlikte yat kapasitesinin 1.600’e ulaşacağını söyledi. Yat Limanı

Muğla CHP Milletvekili Nurettin Demir, 2 yıl içerisinde Muğla’da toplam 32 milyon 650 bin dolarlık yatırımla 3 yeni yat limanı inşa edileceğini, Demir, Datça, Milas- Ören ve Dalaman’a yapılacak yat limanlarının 1.600 yat kapasiteli olacağını belirtti.

CHP’li Nurettin Demir, Datça ile Bodrum arasındaki feribot seferlerinin 2012 yılında kesintiye uğradığını, yatların Yunanistan’a ait İstanköy (Kos) Adası’ndan gelemediğini ifade etti.

Demir, “Datça Yat Limanı 350 yat kapasitesine sahip. Toplam yatırım tutarı 10 milyon 500 bin dolar. 2015 yılının şubat ayında bitirilmesi öngörülüyor. İnşaatına başlanan Ören Yat Limanı yap-işlet-devret modeline göre yapılacak. 300 yat kapasitesine sahip olan proje 9 milyon 750 bin dolara malolup 2014 yılı mart ayı sonunda tamamlanacak. Dalaman Yat Limanı ve Deniz Otobüs Yanaşma Yeri yine yap-işlet-devret modeline göre yapılacak. 950 yat kapasitesine sahip Dalaman Yat Limanı ve Deniz Otobüs Yanaşma Yeri 12 milyon 400 bin dolara malolacak, yer teslimi tarihinden itibaren 2.5 yıl sonra tamamlanacak. Geç alınmış kararlar olsa da bu üç liman bittiğinde ilimizin yat turizminde rahatlama yaratacak” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar