.

Muğla’da 4’üncü Termik Santral İçin Çalışmalar Başladı

Muğla’da ilk defa rödovans sistemiyle yapılacak dördüncü termik santral için çalışmalar başladı.Termik Santral

Muğla’daki Yeniköy, Kemerköy ve Yatağan’ın ardından, dördüncü termik santral için Milas’a bağlı Karacahisar köyü sınırlarında çalışmalar başlatıldı.

Rödovans sistemiyle yapılması düşünülen santralin, Yeniköy Termik Santrali’ne kuş uçumu 3–4, Kemerköy Termik Santrali’ne ise 15 kilometre mesafede olduğu belirtildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ilk defa rödovans sistemiyle termik santral yapımının önünü açıyor.

Köylüler termik santrale sıcak bakmıyor. “1986’da bu termik santralin faaliyete geçmesiyle köyümüzde kanser ve akciğer hastalıklarından ölümlerde belirgin bir artış oldu. Doğamızın yanısıra sağlığımızı da tehdit edecek. Yeni bir termik santralin yapılması yerine, mevcut kaynakların 3-5 km. taşınarak Yeniköy Termik Santrali’nde işlenmesinin daha uygun olacağını düşünüyoruz” diyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Enerji kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar