.

MISIR’IN YENİ TURİZM BAKANI BELLİ OLDU

Mısır’da turizm bakanı Münir Fahri Abdül Nur’un istifası ile boşalan makama Başbakan Yardımcısı Hisham Zaazou getirildi.

Mısır Başbakanı Hisham Kandil 21 kişilik bakanlar kurulunu açıkladı. Münir Fahri Abdül Nur’un istifası ile boşalan turizm bakanlığına, Başbakan Yardımcısı Hisham Zaazou’nun getirildiği açıklandı.

2007 yılından beri kabinede olan 58 yaşındaki Hisham Zaazou, Kahire’de Maliye yüksek eğitimi aldı ve Kahire’de Citibank bünyesinde çalıştı. Daha sonra Mısırlı bir tur operatörü şirketin Los Angeles bürosunda çalışan Zaazou, yine Kahire’de Sakkara Travel Group adlı incoming acentesinin yöneticiliğini de yaptı. Üç yıl Mısır Turizm Federasyonu’nun genel müdürlüğü görevini üstlenen Hisham Zaazou, Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) bünyesinde de etkin görevlerde bulundu.

Mısır’da turizmi yeniden canlandıracağını söyleyen yeni turizm bakanı Zaazou, başbakan yardımcılığı sırasında da özellikle Mısır’a olan yurtdışı uçak seferlerinin artırılması ve Green Star adlı otel insiyatifi benzeri sürdürülebilir çevreci projelerin hayata geçirilmesi noktasında turizme katkıları ile tanınıyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar