.

Metrekareye otopark da eklenmeli mi?

 Özellikle bazı büyükşehirlerde konutların metrekarelerine otoparkların da eklenmesi Ankaralı inşaatçılardan kabul görmedi.Paladyum BeytepeBaşkent’in ilk çevreci konut kulesi olan Paladyum Beytepe’yi hayata geçiren Uzaltaş AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala: “Konut alıcısının güvenini zedeleyen abartılı metrekare uygulamasını yalnızca ev değil güven de satan Ankaralı inşaat firmaları desteklemiyor”

Ankara – Güven unsurunu her şeyden önde tutan Ankaralı inşaat firmaları, özellikle bazı büyükşehirlerde konutların metrekarelerine otoparkların da eklenmesi fikrine konut alıcısının güvenini zedelemesi nedeniyle sıcak bakmadı.

Türk ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörünün Ankaralı temsilcileri, bazı büyükşehirlerde satışa sunulan konut ve işyerlerinin metrekare hesaplamasına otopark gibi bölümlerin de eklenmesinin doğru olmadığını düşünüyor.
Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinde başarılı projelere imza atan ve son olarak Başkent’in ilk çevreci konut kulesi Paladyum Beytepe’yi hayata geçiren Uzaltaş AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, “abartılı metrekare” uygulamasının Ankaralı proje sahipleri tarafından sektörde güven kaybı olarak nitelendiğini bildirdi.

Pala, birbirinden başarılı ve üst donanımda projelerin yükseldiği Ankara’da sadece konut değil, güven de sattıklarını belirterek, “Bizim en büyük hedefimiz hızla markalaşmak ve hem yurt içi hem de yurt dışında ismimizi duyurmak. Uzaltaş AŞ gibi çok sayıda Ankaralı firma bu mücadeleyi veriyor. Geniş, ferah, ergonomik projelerimizle şimdiden yurt genelindeki sektör temsilcilerinin ilgisini çekmeyi başardık. Türkiye’nin her ilindeki konut projelerini takip etmeye çalışıyoruz. Projelerin başarısını kendimize örnek alıp, Ankara şartlarına uyguluyoruz. Ancak son zamanlarda dikkatimizi çeken ve destek vermediğimiz bir uygulama başladı. Özellikle büyük şehirlerde hızla yaygınlaşan ve ne yazık ki genel kabul görmeye başlayan “abartılı metrekare” uygulamasının sektöre olan güveni azalttığını düşünüyorum” dedi.

400-500 metrekare olarak ifade edilen projelerin net metrekaresinin belirtilenin yarısı kadar bile olmadığını belirten Pala, şunları söyledi:

“Konut alıcısı, söylenen metrekareye otoparkın hatta merdiven boşluğunun bile dahil edildiğini öğreniyor. Neticede net rakam 200 metrekare bile etmiyor. Bu durum güveni her zaman en önde tutan Ankaralı inşaat firmalarından destek bulmadı. Otopark zaten projede yer alması gereken bir alan. Satış yaparken metrekareye katılması son derece yanlış. Paladyum Beytepe’de biz daire başına 2-3 otopark veriyoruz. Projemizin yüzde 75’ine yakınını yeşil alana ayırıyoruz. Yeni metrekare tanımlamasını,  güven ile özdeşleştiremiyoruz.”

Paladyum Beytepe

Uzaltaş AŞ’nin yürüttüğü, Başkent’in ilk çevreci konut kulesi olan Paladyum Beytepe 3 bloktan oluşuyor. A blokta butik iş merkezi, caddeye cepheli B blokta ise 110 metre yüksekliğinde 32 katlı konut kulesi yer alacak. 4 ve 5 katlı C blok ise alçak katlarda oturmak isteyenlere hitap edecek. Projede 110 daire, butik iş merkezinde ise 7 işyeri bulunacak.

İletişim:  444 3 753


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »