.

Mersin Arena Stadyumu’nda sona yaklaşılıyor

Mersin’in Yenişehir İlçesine yapılmakta olan Mersin Stadı’nın açılışı 30 Mayıs tarihinde gerçekleşecek.Mersin Arena Stadyumu

XVII. Akdeniz Oyunları’na ev sahipliği yapacak olan Mersin, 24 ülkeden yaklaşık 6 bin 500 sporcu ağırlayacak. Yapımı devam eden spor komplekslerinin yüzde 90’ı bitmiş durumda. Mersin Arena Stadyumu’nda 3 bin işçi çalışıyor ve stadın yapımının 30 Mayıs tarihinde bitmesi hedefleniyor.
Mersin’in Yenişehir İlçesine yapılmakta olan stadyum toplam 55 bin metrekare inşaat alanına sahiptir. 20.667 seyirci koltuğu, 3.773 VİP seyirci koltuğu, 180 adet protokol koltuğunun yer aldığı statta 914 koltuk kapasiteli 4.812 metrekare loca alanı bulunmaktadır. 34 adet merdiven, 17 asansörün bulunduğu statta 156′ sı kapalı olmak üzere 1.295 araçlık otopark ve 46 araçlık otobüs parkı yer almaktadır.Stadyumun ana VIP girişi batı yönündedir. 104 araç kapasiteli VIP, 46 araç kapasiteli Protokol otoparkı stadyum çevresinde öngörülmüştür.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar