.

Meclis Lojmanlarına 6 Yılda 685 Bin 515 TL Harcandı

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın verdiği TBMM Lojmanları hakkındaki soru önergesi Meclis Başkan Vekili Mehmet Sağlam tarafından yanıtlandı..

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın verdiği TBMM Lojmanları hakkındaki soru önergesini cevaplayan Meclis Başkan Vekili Mehmet Sağlam, lojmanlara İşletme ve Yapım Başkanlığı tarafından 2006-2012 yılları arasında bakım, onarım ve boş konut giderleir adı altında toplam 685 bin 515 lira harcama yapıldığını belirtti. Dikmen’de bulunan personel lojmanlarının satılması veya TOKİ’ye devredilmesinin ise söz konusu olmadığı belirtildi.

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın verdiği TBMM Lojmanları hakkındaki soru önergesine cevap geldi. Meclis Başkan Vekili Mehmet Sağlam tarafından verilen cevapta, Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekili Lojmanları’nın TBMM Başkanlık Divanı’nın 3 Ocak 2003 tarihli ve 3 numaralı kararı ile 15 Ocak 2003 tarihi itibarıyla Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne devredildiği ifade edildi.

Dikmen’de bulunan personel lojmanlarının ise satılması veya TOKİ’ye devredilmesinin söz konusu olmadığının belirtildiği cevapta şu bilgiler yer aldı: “TBMM içindeki lojmanlarda oturan personele, 2946 sayılı Kamu Konutları Kanunu ve TBMM Başkanlığı Konut Yönetmeliğine göre; görev tahsisli, sıra tahsisli ve hizmet tahsisli olarak konut tahsis edilmiştir. Görev ve hizmet tahsisli konutlarda, tahsise esas olan görev veya hizmetin devamı süresince, sıra tahsisli konutlarda ise beş yıl süreyle oturma hakkı vardır. Bu lojmanlarda oturan personelin isim listesi, konutun türü ve oturma süreleri (Ek-1)’de sunulmuştur.

TBMM yerleşkesinde bulunan ve kurum personelinin oturduğu 5 blokta 59 adet konut bulunmaktadır. Bu konutlardan 2 tanesi hizmet tahsisli olup kira bedeli alınmamakta; bodrum katta olan 7 tanesinden 123,36 TL, brüt 120 metrekare alana sahip diğer konutlardan ise 246,72 TL kira bedeli alınmaktadır. Söz konusu konutlardan Ocak 2012 tarihinden Ağustos 2012 tarihine kadar toplam 104 bin 122,63 TL kira bedeli alınmış olup, aylık kira gelirlerini gösterir tablo (Ek-2)’de sunulmuştur. Konutların kira bedellerinin tespitinde her yıl Maliye Bakanlığınca belirlenerek Resmi Gazete’de yayınlanan Milli Emlak Genel Tebliğindeki kira birim bedelleri esas alınmaktadır. Lojmanlara ait elektrik, su, doğalgaz, ortak kullanım ve çevre aydınlatma giderleri konutlarda oturan personel tarafından karşılanmaktadır. Söz konusu lojmanlar için İşletme ve Yapım Başkanlığı tarafından 2006-2012 yılları arasında bakım, onarım ve boş konut giderleri olarak 685 bin 515,17 TL harcama yapılmıştır. 15.08.2012 tarihli ve 81007 sayılı Başkanlık oluru ile ilk etapta Muhafız Tören ve Tabur Komutanlığı’ndan boşalan 4 blok lojman olmak üzere, TBMM yerleşkesinde bulunan lojmanların yıkılarak yerlerinin yeşil alan olarak düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.”

Kaynak: CİHAN


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »