.

Marmaris koyları hareketlendi

Turistler ve esnaf, gezi parkı olaylarından turizm kenti olarak etkilenmediklerini söyledi.Marmaris

Muğla’nın Marmaris ilçesinde turistlerden esnafa kadar birçok kişi, Taksim Gezi Parkı eyleminden dolayı olumsuz bir durum yaşamadıklarını söyledi.

Sektör temsilcileri ve birçok esnaf, bazı turistlerin bilgi almak amaçlı kendilerine Marmaris’te eylem yapılıp yapılmadığını sorduklarını anlattı.
Marmaris’te tatil yapan Hollandalı turistler, Marmaris’e gelmeden önce bazı arkadaşlarını Türkiye’deki protestolar yüzünden kendilerini uyardıklarını belirterek, “Marmaris’te daha önce gelmiştik. Küçük protestolar dışında herhangi bir kargaşa yaşanacağını düşünmediğimiz için tatil tercihimizi yine Marmaris’ten yana kullandık. Marmaris’te ve Türkiye’de bulunmaktan dolayı herhangi bir endişemiz veya korkumuz yok” dediler.

Karakaş Oteli Yöneticisi Okan Belger de rezervasyonlarında birebir iptal yaşamadıklarını belirterek şöyle konuştu: “Bazı acentelerin durgunluk yaşadıklarını görüyoruz. Satışlarda biraz zorlanıldığını görüyoruz. Olayların çıktığı ilk günlerde biraz durgunluk yaşandı ancak rezervasyonlarda iptal yaşamadık. Bazı Hollandalı aileler beni aradı ve Türkiye’ye gelip gelmemekte kararsız kaldıklarını söylediler. Ancak, korkulacak bir durumun olmadığını söyleyince tatil için Marmaris’e geldiler.”

Bazı esnaf olayların Marmaris’e hiçbir etkisi olmadığını ancak zaman zaman yurt dışından bilgi almak için arayanlar olduğunu söyledi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »