.

Mardan Palace Hotel’in borcundan dolayı elektrikleri kesildi

Dünyanın en lüks oteli unvanına sahip olan Mardan Palace Hotel’in borcundan ötürü elektrikleri kesildi. Müşteri alımını durduran otelde yalnızca güvenlik personeli vazife yaparken, maaş hak edişlerini alamayan çoğu personel süreci yargıya taşıdı.

ANTALYA’da 1.4 milyar dolara mal olan Mardan Palace Hotel’de güvenlik personeli hariç diğer tüm personellerin otelle ilişiği kesildi. Sözleşmeleri fesih edildiği durumda maaş hak edişlerini alamayan çoğu personel süreci yargıya taşırken, otelin ana ve ek binalarında vazife yapan güvenlik görevlilerinin de 4 aydır maaş alamadıkları vurgulandı.

GÜVENLİK RAHATSIZLANDI

Bu arada daha evvelce borç nedeniyle suyu kesinlen otelin kısa vakit evvelce elektriğinin de kesildiği meydana çıktı. Ana bina amacıyladeki jeneratörle belirli Aralıklarla otele elektrik verildiğini ifade eden güvenlik personeli, “Mazot tamamlanınca tamamiyle karanlıkta kaldık. Gece vazife yapan bir arkadaşımız soğuk nedeniyle rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı” dedi.

‘BATTANİYE TAŞIYORUZ’

Kendilerine yemek servisinin de yapılmadığını ifade eden güvenlik personeli, “Otelde bizden başka kimse kalmadı. Biz de biriken maaşlarımızı alırız umuduyla bekliyoruz. Fakat burada ne su var, ne de elektrik. Bazı arkadaşlarımız gece soğuktan korunmak amacıyla yanısıra battaniye taşıyor. Ama bu da çözüm değil. Tek umudumuz otelin tekrardan hizmete açılıp maaşlarımızın ödenmesi” diye konuştu.

‘SOĞUKTAN KORUNAMIYORUZ’

1.4 milyar dolara mal olan otelde yaşananları izah eden güvenlik personeli, “Otelde bizden başka kimse kalmadı. Biz de biriken maaşlarımızı alırız umuduyla bekliyoruz. Fakat burada ne su var, ne de elektrik. Bazı arkadaşlarımız gece soğuktan korunmak amacıyla yanısıra battaniye taşıyor” dedi.

NEREDEN NEREYE

2009 senesinde Sharon Stone, Richard Gere, Paris Hilton ve Monica Bellucci gibi yıldızların katılımı ile açılışı oluşturulan Mardan Palace Hotel, eylül ayı itibariyle rezervasyon alımını durdurmuştu. Mardan Palace Hotel, World Travel Awards 2010’da ‘Dünyanın En Lüks Oteli’ seçilmişti. Mardan Palace Hotel’in yapımında 10 bin metrekare altın, 500 bin kristal kullanılmıştı. Otelin toplam kısmı 180 bin metrekare.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »