.

Manavgat’taki Yeşilöz Otel icradan 6.5 milyon TL’ye icradan satılık!

T.C. Manavgat 1. İcra Müdürlüğü, Antalya ili Manavgat ilçesi Kemer mahallesinde Özdemirler Tur ve Tic. Ltd. Şti adına kayıtlı Yeşilöz Otel’i 6 milyon 588 bin 470,61 TL’den satışa çıkardı. Satış, 16 Mart 2012 Cuma günü 09:30-09:40 saatleri arasında gerçekl

Verilen ilan şöyle;

T.C. MANAVGAT 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

DOSYA NO: 2010/538 ESAS GAYRİMENKULUN AÇIK ARTIRMA İLANI

Manavgat 1 .İcra Dairesinden

Satılmasına karar verilen gayrimenkulun cinsi, kıymeti, adedi, evsafı: Antalya ili Manavgat ilçesi Kemer mah. 332 ada 3 parsel arsa olarak 3899,64 m2 yüzölçümü ile tam hissesi ÖZDEMİRLER TUR VE TİC LTD ŞTİ adına kayıtlıdır. Arsa üzerindeki tesis otel ve apart olarak yeşilöz otel adı ile işletilmektedir. Tesis 3 adet blok 1 adet yüzme havuzu ve çocuk havuzu ve açık spor alanı ve güneşleme terası bölümünden oluşmaktadır. Yapılar dışında kalan alanlar ise yürüyüş yolları ve yeşil alan olarak düzenlenmiştir. Konaklama odalarının zemini kısmen mozaik üzeri halı kısmen seramik kaplı, duvarları sıva üzeri boya kaplı balkon tabanları seramik kaplı, oda tavanları sıva üzeri boya kaplı, iç doğramalar genelde ahşap ürünü, banyoların zemini seramik, banyo duvarları seramik kaplı banyo tavanı pvc lampri spot aydınlatmalı asma tavandır. Banyo içerisinde kısmen ayaklı kısmen hilton lavabo, küvet ve klozet vb.tüm vitrifiye elemanları mevcuttur. Otelde bir adet müşteriye ait asansör bulunmaktadır. Tesisde bulunan apart amaçlı yapı eski bir yapı olup 20 -25 yıllık bir yapı , diğer blokları ise 4-5 yıllık bir yapı olduğu kanaatine varılmış olup tesisde bulunan tüm malzemeler genelde orta kalitede olup, tesis temiz ve bakımlı durumdadır. Taşınmaz parsel side belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu ,yol, su , elektrik, ptt ve diğer temel alt yapı hizmetlerinden maksimum seviyede yararlanmaktadır. Parselin kuş uçuşu ve yaklaşık olarak denize mesafesi 1200 metredir. Parsel kuzey – doğu ye batı yönlerde yol cephelidir. Halen işletmede olan otel sahası içerisinde peyzaj tekniğine uygun olarak düzenlenmiş ve dikilmiş dış mekan süs bitkileri mevcuttur. Yukarıda sayılan özellikleri emsalleri ve piyasa alım satım rayiçlerine göre değerlendirildiğinde 6:588.470,61 TL ye satışa çıkarılmıştır. Muhammen Bedeli: 6.588.470,61 TL Satış şartları:

Satış 16.03.2012 günü saat 09.30-09.40 kadar Manavgat l.icra Müdürlüğü’nde tahsis edilen yerde açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin % 60’ını ve rüçhanı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartiyle, 26.03.2012 günü aynı yer ve saatlerde ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da bu miktar elde edilememişse gayrimenkul en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak üzere artırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok artırana ihale edilecektir. Şu kadar ki, artırma badelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40’ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin % 20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır, satış peşin para iledir, alıcı istediğinden 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Damga Vergisi, % 18 KDV, ihale alıcısına aittir, Tellaliye resmi ile tapu harç ve masrafları ihale alıcısı tarafından ödenir, varsa satış bedelinden Tellaliye harcı ile borçluya ait Tapu Harç ve masrafları ihale alıcısına geri iade edilir, Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile onbeş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4- ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasmdaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/538 Esas Sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(ic.if.K.126)

(*) ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Yönetmenlik Örnek No: 27

B: 7865


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda İhale kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »