.

Malatya’da 10 bin kişilik konteyner kent hazır

Türkiye’ye sığınan Suriyeliler için Malatya’da kurulan 10 bin kişilik konteyner kente 450 kişilik ilk mülteci kafilesi yerleşecek.konteyner kent

Malatya Valisi Vasip Şahin, çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen konteyner kentte incelemelerde bulundu. Şahin, burada yaptığı açıklamada, konteyner kent için çevre düzenlemesinden sosyal donatılara kadar pek çok alanda bir süredir sürdürülen çalışmalar büyük oranda tamamlandığını belirtti. İlk etapta 10 bin kişilik planlanan konteyner kentte, marketten spor sahalarına, okuldan camiye kadar pek çok sosyal tesis bulunduğunu anlatan Şahin, Suriyelilerin gıda ihtiyaçları ilk etapta hazırlanan gıda paketleriyle karşılanacağını ifade etti. Şahin, konteyner kente Hatay’ın Altınözü ilçesi ile Gaziantep’in Nizip ilçesinden 400 Suriyeli mültecinin yerleşeceğini bildirdi.
Toplam 433 bin metre kare alan üzerine kurulan kampta 276 bin metre kare alanda konteynerlerin bulunduğunu belirten Vali Şahin, kente bin 920 konteyner yerleştirildiğini açıkladı. Her mahallede gelen mülteciler arasından birisinin muhtar olarak seçileceğini de ifade eden Şahin, 7 caddeden oluşan konteyner kentin 118 sokak bulunduğunu belirtti.
Şahin, şunları söyledi: “Ülkemizin son zamanlarda yaşadığı özellikle güney sınırında yaşadığı Suriye sorunu nedeniyle ülkemize göç eden Suriyeli dostlarımıza kardeşlerimize ev sahipliği yapma amacıyla çalışmalar daha da hızlandırıldı. İnşallah nasip olursa yarından itibaren Suriyeli misafirlerimizi burada misafir etmeye başlayacağız. 2012 yılı Aralık ayında AFAD Başkanlığımızın dolayısıyla bakanlığımızın iradesiyle verdiği onayla buranın çalışmalarına proje çalışmalarına başlandı. TOKİ’yle yapılan hem proje çalışmaları ve hem de protokolle bu alanın inşaatı Mart ayında ihale edilerek başlanmış oldu. 3 ay gibi kısa bir sürede alanımızın alt yapısı konteyner yerleşim alanları ve konteynerleri yerleştirilerek bu günkü halını aldı.” diye konuştu.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »