.

Malatya Yoncalı Barajı İhalesi Haziran’da

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Malatya’daki Yoncalı Barajı’nın Haziran veya Temmuz’da ihaleye çıkarılacağını ifade etti.baraj

Malatya‘da yılan hikayesine dönen Yoncalı Barajı, Haziran veya Temmuz ayında ihaleye çıkacak.
CHP Malatya Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu üyesi Veli Ağbaba’nın TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada “Sayın Bakana bir şey sormak istiyorum: Bu bizim malum kangren olmuş bir Yoncalı Barajı’mız var, Sayın Bakan çok iyi biliyor. 1996’dan beri her beş yılda bir ihalesi yenileniyor. En son geçtiğimiz yıl ihalesi iptal edildi. Sayın Bakan, geçen yıl da söz verdi bu Yoncalı Barajı’nın ihalesinin yapılacağına dair. Geçtiğimiz gün de Mevlüt Aslanoğlu sordu, tekrar söz verdiniz. “Yoncalı Barajı” deyince akla devlet geliyor, “devlet” deyince de Arguvanlıların aklına sözünde durmamak geliyor. Arguvanlılar, bu barajın ne zaman ihalesinin yapılacağını merak ediyorlar. Bu konuda sizden bir cevap bekliyoruz” dedi.
Ağbaba’nın ardından söz alan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise “Malatya’daki Yoncalı Barajı’yla alakalı bilgi vereyim. Yoncalı Barajı daha önceki dönemde ihale edilmiş ama projesi son derece yanlış olduğu için müteahhidi bunu başaramamış, iflas etmiş ve neticede, biz bu barajı bitirmek maksadı ile yeniden ele aldık. Hatta sulama alanını, açık sistemdi, iptidai sulama sistemiydi, kapalı sistem olarak yeniden revize ettik, projeler hazırlanıyor. Muhtemelen Haziran-Temmuz ayında Yoncalı Barajı’nın ihalesi yapılacak. Allah nasip ederse Yoncalı Barajı’nı, Malatya’da diğer barajları, Kapıkaya Barajı’nı, Turgut Özal Barajı veya Boztepe Barajı’nı da bitirdiğimiz gibi, bu barajı da bitireceğiz” dedi.
Bakan Eroğlu, Ağbaba’nın “Kapıkaya Barajı’nı yaptınız da kanal yapmayı unutmuşsunuz, sulama kanalını unutmuşsunuz.” şeklindeki eleştirisini ise “Kanallar da biter merak etmeyin” şeklinde cevaplandırdı.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri, İhale kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »