.

Maketten Konut Satışına Teminat Mektubu Şartı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, maketten konut satan firmaların önce teminat mektubu vermesi gerekeceğini ifade etti.Maketten Konut

Çerve ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, maket üzerinden konut satışı yapılmasına ilişkin yeni bir yönetmelik ile düzenleneceğini açıkladı.
Bayraktar, “Maketten ev satanın önce bankadan teminat mektubu vermesi gerekecek” dedi. Bayraktar, “Bu konu yönetmelikle düzenlenecek. Belki ‘inşaatta hiç başlama’ denilecek. Yok maketten satıyorsan o zaman bankadan teminat mektubu ver veya banka sana garantör olsun. Sattığın, aldığın parayı alıp cebine atma, bankaya yatır, inşaatı yaptıkça banka serbest bıraksın gibi bir takım düzenlemeler yapılabilir” bilgisini verdi.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »