.

Maaşlı Bir İnsan Konut Alarak Zengin Olur mu ?

Bugünlerde sıkça karşımıza çıkan bir reklam sloganını araştırmaya alabilmek ve bu sloganın gerçekliği ve çağrışımını incelemek istedik. Şenkaya İnşaat soruyor, ” Maaşlı bir insan nasıl varlıklı olur?” Bizde soruyoruz, Konut alarak nasıl varlıklı olunur?

Bir konut pazarlama argümanı olarak varlıklılik

Gayrimenkul varlıklıi! Bugüne kadar pek çok defa duymuşuzdur bu kelimeyi ve kullanıldığı şahıslari. Bu şahıslar ucuz saatinde büyük arsalar almıştır ve bölge değerlenince arsası bire on kazandırmıştır. Arsasının müteahhite kat karşılığı vererek, onlarca ya da yüzlerce daire sahibi olmuştur bu gayrimenkul varlıklıleri. Yine, elindeki sermaye kuvveti ile gayrimenkul alıp satarak para kazanan yatırımcılar vardır. Bunlarda konut projelerinin başlangıcından alır, bitince kar miktarını ile satar. Bu şahıslar amacıyla de gayrimenkul varlıklıi denilebilir kuşkusuz ama, hayatında bir defa konut alma talihi olan bir şahıs konut alarak varlıklı olabilir mi?

Ülkemizin son 10 senesinda, konut, barınma gereksinimi amacıyla alındığı kadar yatırım hedefiyle da alındı. Bu alımı yapanlar yalnızca sermaye sahipleri olmadı. Kiradan kurtulmak isteyenler ve elindeki birikimini altın ya da dövize yatırmayıp bütçesi nezdinde konut alan şahıslar en çok konut alımını yaptı. Genellikle düşük ve orta gelirlinin konut kredisi aracılığı ile konut sahibi bulunduğu son 10 yılda, etrafsel artışlar, çoklıkla kredi faiz miktarın ikame etmiş oldu. Belki bunun az sayıda bir miktarı, konutun fiyat artışı, kredi faiz miktarının üzerine çıktı.

Şenkaya İnşaat ve varlıklı eden projeleri!

“Maaşlı bir insan nasıl varlıklı olur” sloganı ile reklam yapan Şenkaya İnşaat, konut üretimi amacıyla kendine Pendik Kurtköy mevkini seçmiş. Blue Planet, Garden Planet projeleri firmanın sonuçlanmış projeleri, Park Planet ise devam eden projeleri ortamında yer alıyor ve bu projelerin tamamı Pendik Kurtköy mevkinde bulunuyor. Kurtköy mahallesi ve etraf mahallelerinin yıldızı Sabiha Gökçen Havalimanı yardımıyla parladı ve halen daha getiri gerçekleştiren bir bölge olarak gelişimini sürdürüyor.

Pendik Kurtköy’ün konut metrekare fiyatına ve son 3 senesine yönelik bakarsak, Şenkaya inşaat‘ın önermesini değerlendirme talihimiz olur. Pendik Kurtköy’ün metrekare ortalama fiyato 2014 senesi Nisan ayı ortalaması 2.000 TL seviyesindeyken Nisan 2017 itibariyle bu miktar 2.731 TL olarak görülüyor. Bu miktar özel bir eleme ve ölçüt belirlenmeden alınan bir ortalama satış rakamı.

Bu analize baktığımızda maaşlı bir insan konut alarak varlıklı olmayacağı ama kar edebileceğini söyleyebiliriz. Bölgesel gelişime göre alınan konutun gerçekleştireceği prim, konutun toplu ulaşıma mesafesi, alış veriş noktalarına yakınlığı, cephesi ve daha pek çok sosyal gereksinim ölçütine göre, daha çok ya da daha az prim yapabilir. Siz tekrar de ideal kredi faizlerini takip ederek konut sahibi olun. Zengin olmazsınız belki ama kar edeceğiniz kesin.

 

 


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »