.

LPG’li Araçların Otopark Sorunu Çözülüyor

LPG’li araçların yaşadığı otopark sorununu çözmek için bir araya elen sektör temsilcileri görüşmesinden Türk Standartları Enstitüsü’nün AVM otoparklarının taşıması gereken şartları belirleyen bir standart hazırlaması kararı çıktı.lpg

Türkiye’de 4 milyondan fazla LPG’li aracın yaşaığı otopark sorunu çözülüyor. TOBB, Petrol Sanayi Derneği, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Makine Mühendisleri Odası, sektör temsilcileri  ile  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı söz konusu sorunu çözmek için bir araya geldi. Görüşmeden ise LPG’li araçlara otopark özgürlüğü getirmek için “TSE’ tarafından hazırlanacak otopark standartı” formülü çıktı.

HaberTürk’ün haberine göre, Türk Standartları Enstitüsü (TSE), AVM otoparklarının taşıması gereken şartları belirleyen bir standart hazırlayacak ve LPG’li araçlara uygun olmayan otoparkı bulunmayan yeni AVM’lere ruhsat verilmeyecek. Bakanlık tarafından yapılacak mevzuat çalışması ile belediyeler  otoparkı TSE Standartlarına uygun olmayan AVM’ye ruhsat veremeyecek. Mevcut AVM’lerin de TSE’nin şartlarına uyması istenecek.

Söz konusu standratla arasında, kapalı otoparklara LPG’li araçlara uygun olarak havalandırma sistemleri kurulması,  otoparklarda, risklere karşı gaz alarmları ve yangın söndürme sistemlerinin yer alması,  otoparkların elektrik sistemlerinin antistatik özellikte olması gibi şartlar yer alıyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar