.

Londra’nın simge binası otele dönüşüyor

Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Londra’nın en tanınan ve prestijli binalarından birisinde hizmet verecek lüks otelin işletilmesi amacıyla Prime Investors Capital Ltd doğrulusunda vazifelendirildiğini duyurdu.

Admiralty Arch Waldorf Astoria, London binanın mimari ve tarihi özelliklerine sadık kalınarak yapılacak yenileme çalışmalarının tamamlanmasının sonrasında, 2022 senesinde kapılarını açacak.

Kraliçe Viktorya’nın anısına Kral VII. Edward doğrulusunda yaptırılan Admiralty Arch, hem The Mall’un hem de Buckingham Sarayı’nın ana cephesinin tasarlanmasında vazife alan Sir Aston Webb’in imzasını taşıyor. Bugüne dek Kraliyet Donanması’nın önde gelen isimlerine ev sahipliği yapan bina, bir devre kabine büroyu olarak da hizmet verdi ve harp devreinde çeşitli istihbarat faaliyetlerine sahne oldu. Prime Investors Capital Ltd, 2015 senesinde dünyanın dört bir yanından gelen 28 kurumsal öneri sahibini geride bırakarak mülkün 250 senelik kira hakkını elde etti.

1910 senesinde kapılarını açan Admiralty Arch binası, bir devre büroyu bina ortamında yer alan Sir Winston Churchill’den James Bond Romanlarının yazarı Ian Flaming’e kadar tarihi ciddiye sahip pek çok ismi ağırladı. Londra’nın en prestijli noktalarından birisinde yer alan Admiralty Arch, The Mall’dan Buckingham Sarayı’na, Trafalgar Meydanı’ndan Nelson Sütunu’na kadar pek çok mühim noktanın eşi benzeri olmayan manzarasını sunuyor.
Prime Investors Capital Ltd CEO’su Rafael Serrano, konuyla alakalı şu şekilde konuştu: “2015 senesinde Admiralty Arch’ı İngiltere hükümetinden satın aldığımızda, sadece binanın geleceğini değil Londra’nın kalbi kabul edilen bu noktanın genel profilini de tesirleyecek bir karar verdik. Bu özel binanın ruhunu anlayabilecek bilgiye ve tecrübeye sahip eksperlardan meydana gelen bir ekip kurduk. Daha sonra Admiralty Arch’ı sıra dışı bir otel, rezidans ve üyelere özel kulübe dönüştürmek amacıyla ayrıntılı bir plan hazırladık. Bu kapsamda sunduğumuz en mühim kararlardan biri de, otelin idaresi ve işletilmesi amacıyla kiminle ortaklık kuracağımızdı. Sektörün zirvesinde yer alan 12 lüks otel markasıyla yürüttüğümüz görüşmelerin sonrasında Admiralty Arch Waldorf Astoria projesini uygulamaya geçirme kararı aldığımızı duyurmaktan mutluyuz.”

Serrano sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Prime Investors Capital Ltd idaresi ve Waldorf Astoria pek çok ortak noktaya sahip. Mesela her iki doğrultu da bu seçkin binanın mirasını güvenilirğini sağlamak ve geleceğe taşımak konusu ile alakalı hemfikir. Paylaştığımız ortak amaç ise projenin tamamlanmasının sonrasında hem Londra’dan hem de dünyanın başka noktalarından istikbal konuklara kusursuz bir konukseverlik sunmak. Admiralty Arch’a sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Waldorf Astoria ile beraber sembolik ciddiye sahip bu binanın değerini koruyacak ve güvenilir ellerde geleceğe taşınmasını sağlayacağız.”
Hilton Başkanı ve CEO’su Christopher J. Nassetta şu şekilde konuştu: “Bu anlaşma, Waldorf Astoria’nın benzersiz zarafetini, Londra’nın tarihi değere sahip bu abidevi binasıyla buluşturacak. Bu çaptaki projelere sektörde seyrek tanıklık ediyoruz. Admiralty Arch Waldorf Astoria, kapılarını açacağı günden itibaren bütün misafirlerin unutulmaz bir konaklama tecrübesi sunacak.”
Nassetta, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Waldorf Astoria markası, tarihi binaları koruma ve değerlendirme konusu ile alakalı kuvvetli bir mirasa sahip. An itibariyle art deco mimari niteliklerini istikbal nesillerine aktarabilmesi amacıyla kapsamlı bir şekilde renove edilen New York’taki otelimiz bunun başlıca örnekleri arasında. Lüks ile eş anlamlı duruma gelen ikonik Waldorf Astoria markamızı Londra’yla buluşturmak amaçiyle Prime Investors Capital Ltd’le yaptığımız işbirliğinden gurur duyuyoruz.”
Admiralty Arch Waldorf Astoria, 96 lüks ve geniş odaya ve dünya standartlarında üç restorana ev sahipliği yapacak. Londra manzarasını izleme olanağı yayınlayan bir rooftop bara da sahip olması plananan otelde aynı vakitte özel toplantı ve aktivite alanları ile alanının en ilerlemiş imkanlarını yayınlayan bir spa da yer alacak. Diğer yandan Admiralty Arch ortamında otelin yanı sıra lüks bir özel rezidans alanı, üyelere özel bir kulüp ve değişik yeme içme alanları da yer alacak.

Westminster Şehir Konseyi Başkan Vekili ve Ticaret, Kültür ve Tarihi Miras kurulu delegesi Robert Davis MBE DL, şu şekilde konuştu: “Prime Investors Capital ile beraber, evvelce Knightsbrigde’deki Bulgari otelin oluşturulması sürecinde, sonrasındasa Admiralty Arch’ın lüks bir otele dönüştürülmesini amaçlayan restorasyon projesi üstünde çalıştık. Londra’nın merkezinde büyük bir tesir oluşturulacak bu proje, The Mall ile Trafalgar Meydanı etrafında özel bir konuma sahip ikonik binanın halka açılmasına da vesile olacak.

Davis şu şekilde devam etti: “Prime Investors Capital’in değişik alanlarda eksper kişileri bir araya getirerek meydana getirdiği ekip, bu projenin büyük bir başarıya ulaşacağını şuandan gösteriyor. Turizn ve seyahat konularının ülkemiz amacıyla son derece mühim bulunduğu bu devrede, otelin hem Westminster bölgesine hem de Londra’nın geneline mühim bir katkı sağlayacağını düşünüyorum.”

Diğer yandan binanın orijinal özelliklerinin korunması ve restore edilmesi amacıyla titiz bir çalışma başlatılmış durumda. Bu vazifei, liderliğini Michael Blair ve David Mlinaric’in üstlendiği uluslararası tecrübeye sahip bir dizayn ekibi sürdürüyor. Michail Blair, bugüne dek aralarında The Ritz, The Connaught ve Claridge’s otellerinin de araladında bulunduğu pek çok projenin restorasyon ve genişletme çalışmalarına imza attı. David Mlinaric ise The Royal Opera House, The Victoria & Albert Museum, The National Gallery ve Londra ile Paris’teki British Residences projeleri gibi pek çok mühim çalışmada yer aldı.

Tarihi mekanların iç mimarisi konusu ile alakalı eksper olan Andrew Damonte de dizayn ekibinde yer alıyor. Damonte, Galler Prensi’nin talebi üstüne restore edilen Dumfries House’ta David Mlinaric ile beraber vazife yapmıştı.

Admiralty Arch Waldorf Astoria, London dünyanın en çok talep gören 26 noktasındaki hizmet veren Waldorf Astonia Hotels & Resorts zincirinin yeni halkası olacak.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »