.

Limak, yurtdışındaki havaalanı ihalelerine yöneldi

İstanbul Sabiha Gökçen (܎SG) Havalimanı’nın 20 yıllık işletmesini 2.3 milyar Euro bedelle alan Limak Holding, İSG’deki yeni terminal inşaatlarının ardından yurtdışındaki havaalanı ihalelerine yöneldi

Kosova Priştina Havaalanı ihalesi için yeterlik alan Limak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ebru özdemir, Medine, Sochi, şžam ve Suriye’deki diğer havaalanı ihaleleriyle de ilgilendiklerini söyledi. Yap-işlet-devret yöntemiyle yapılacak Kosova-Priştina Havaalanı ihalesinde yeterlik aldıklarını vurgulayarak, Kosova, Makedonya gibi ülkelerle, Türklerin yoğun yaşadığı yerler olduğu için ilgilendiklerini söyledi.

EN HIZLI BÜYÜYEN SABİHA GÖKçEN
özdemir, yeni dış hatlar terminalini geçen ay devreye soktukları Sabiha Gökçen’in bu sene Türkiye’de en hızlı büyüyen havaalanı olduğunu belirtti. Geçen yıl 4.9 milyon olan yıllık yolcu sayısının bu yıl 6.2 milyon kişiye ulaştığını kaydeden özdemir, yeni dış hatlar terminalinin devreye girmesi ve dış hat uçuşu yapan şirketler arasına Türk Hava Yolları’nın da dahil olmasıyla önümüzdeki yıl büyüme hızının artacağını söyledi.
Gazete Habertürk


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda İhale kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »