.

Kültür turlarına talep yüzde 50 arttı

Birkaç destinasyonu aynı anda keşfetme imkanı ve cazip fiyatlar kültür turlarına ilgiyi artırdı. Fiyatları 200- 1200 TL arasında değişen kültür turlarında talep Ege-Akdeniz ve Karadeniz’de yoğunlaşıyor.Kültür turları

8-12 Ağustos arasındaki Ramazan Bayramı’nda kültür turlarına olan ilgi geçtiğimiz yıllara oranla arttı. Erken rezervasyon, kredi kartlarına uygulanan cazip ödeme koşulları sene boyunca kültür turlarında hareketlilik yaşatırken, bayram döneminde ise tavan yaptı.

Jolly Tur Kültür Turları Departmanı Müdürü Kerem Gökçe’nin açıklamasına göre kültür turlarına olan talepte geçtiğimiz yıla göre % 50’lik bir artış oldu. Jolly Tur’un
İstanbul hareketli turların yanı sıra Ankara- İzmir- Bursa-Adana-Mersin-Konya ve Gaziantep çıkışlı turlarınının olması talebin artmasında önemli bir etken.

Kerem Gökçe, Karadeniz’de uçaklı turların % 80’inin, otobüslü turların % 55’inin, Ege- Akdeniz bölgelerine düzenlenen turların % 70’inin, Assos- Ayvalık- Bozcaada, Batı Karadeniz gibi yakın bölge turlarının % 70’inin dolduğunu söyledi. Bayram tatilini senelik izniyle birleştirenlerin sayınının da yüksek olduğunu vurgulayan Gökçe, yer bulma endişesi yaşamak istemeyenlerin şimdiden programlarını yapmalarını tavsiye etti.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »