.

Küçükçekmece’de Konut Fiyatları 1 Yılda Yüzde 36 Arttı

Hurriyetemlak.com tarafından yapılan analize göre Küçükçekmece bölgesinde konut fiyatları yıllık bazda yüzde 36 oranında artış gösterdi.Küçükçekmece

Son bir ayda satılık konut fiyatlarının yüzde 4,1 arttığı Küçükçekmece bölgesinde yıllık fiyat artışı ise yüzde 36’yı buldu.
Küçükçekmece‘nin en pahalı bölgesi metrekare fiyatlarının 3.475 TL’yi bulduğu Yarımburgaz Mahallesi. İkinci sırada 2.842 TL ile Atakent, üçüncü sırada ise fiyatların bir yılda yüzde 106 yükselerek 2.261 TL’ye ulaştığı İstasyon Mahallesi bulunuyor. Satılık konut fiyatlarının en düşük olduğu bölge ise 1.200 TL ile İnönü Mahallesi.
Konut projelerinin yoğunlaştığı Atakent bölgesi için değerlendirmelerde bulunan Hurriyetemlak.com Genel Koordinatörü Ahmet Kurşunlu, geçmiş senelerde etaplar halinde artan toplu konutlar ile bölgenin gelişmeye devam ettiğini, özellikle İkitelli Sanayi Bölgesi’nin Atakent’e yatırımları çektiğini ifade etti.
Yakın gelecekte tamamlanması planlanan ulaşım projeleri ile bölgenin değer kazanacağını ve buna bağlı olarak markalı konut projelerinin artacağını öngören Kurşunlu, “Hızla projeler bölgesi olma yolunda ilerleyen Basın Ekspres Yoluna cepheli olan Küçükçekmece ilçesi  bu projelerden olumlu şekilde etkilenecektir.” şeklinde konuştu.
İSTANBUL’UN DEĞERLİ BÖLGELERİ ARASINA GİRECEK
EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş. Araştırma Raporlama Personeli Eda Güneş’in gelecek öngörüsü ise Küçükçekmece’nin İstanbul’un değerli bölgeleri arasında yerini alacağı yönünde.  Bölgede birçok üst ölçek projenin planlanıyor olmasının, raylı sistem yollarının güzergahında yer almasının ve sektördeki önemli oyuncuların bu bölgede yatırımlarının devam ediyor olmasının bugün için bölgenin değerini artıran etmenler olduğunu belirten Güneş, “Bahsedilen projelerin hayata geçmesi durumunda, bölgenin gelecekte İstanbul’un değerli bölgeleri arasında olacağını söylemek mümkündür.” diye konuştu.
HALKALI’DAN MARKALI EV ALAN YÜZDE 24 KAZANDI
Eva Gayrimenkul tarafından hazırlanan 2012 Aralık tarihli İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu kapsamında yapılan analize göre markalı konut projeleri açısından Halkalı Bölgesi’nin bir senelik değer artışı %24 oldu. Yani bu bölgedeki markalı konut projeleri bir senede ortalama yüzde 24 oranında prim yaptı. Bölgedeki markalı konut piyasasındaki genel fiyat aralıkları ise 2.500 TL/m2 – 3.750 TL/m2 (KDV’den arındırılmış fiyatlardır) aralığında.
İŞTE BÖLGEYE ETKİ EDEN PROJELER
Marmaray Tüp Geçit projesi: Avrupa yakasında bulunan Halkalı ile Asya yakasında bulunan Gebze ilçelerini kesintisiz, modern ve yüksek kapasiteli bir banliyö demiryolu sistemiyle bağlayacak olan İstanbul’daki banliyö demiryolu sisteminin iyileştirilmesine dayanıyor.
Tema Park: 2016 yılında tamamlanacağı söylenen, Türkiye’nin en büyük fuar ve kongre merkezi olacak olan vizyon proje, AVM, Otel ve Ofis alanı olarak projelendirildi. Yaklaşık olarak,  1.500.000 metrekare arsa alanına sahip olan projede 4.000 adet konut yapılması planlanıyor.
Küçükçekmece Kentsel Tasarım Projesi: Malezyalı mimar  Ken Yeang’ın projesi olan Küçükçekmece Meydanı Kentsel Tasarım Projesi ile bölgenin ekolojik park haline geleceği öngörülüyor.
Kanal İstanbul ve 3. Havalimanı: Kanal İstanbul Projesi’ne yakın konumda olması bölge için pozitif yönde etki yaratacak. 3. Havalimanın hayata geçirilmesiyle eski işlevini kaybedecek olan Atatürk Havalimanının çevresinde gelişmekte olan otel piyasasının bu durumdan olumsuz yönde etkilenmesi riski bulunuyor. Atatürk Havalimanının gelecekteki durumu halen belirsizliğini koruyor.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar