.

Kosifler Grup, konut inşaatları için kolları sıvadı.

Önce arabayı verdiler şimdi ev satacaklar Kosifler Grup, konut inşaatları için kolları sıvadı.

 

Otomotiv başta olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren şirket, otel yatırımlarının yanı sıra artık mimari yönden farklı ve yeşil konutlar yapacak

Bünyesinde başta otomotiv olmak üzere birçok farklı şirketi barındıran Kosifler Grup bir taraftan Anadolu’da şehir otelciliği alanında yatırımlarına devam ederken bir diğer yandan da otel inşaatında elde ettiği bilgi ve tecrübesini konut sektöründe değerlendirmek üzere düğmeye bastı. Şirket, bu yılın sonunda veya en geç 2013 yılı başında İstanbul’da boğaz ve boğaza yürüme mesafesinde A plus konut inşa edecek. Arazi görüşmelerine hız veren şirket, İstanbul’un ardından uygun arazi ve şartlar oluştuğu takdirde Türkiye’nin farklı yerlerinde de konut üretebilecek.

Grubun fabrika ve otel inşaatları ile güçlü bir alt yapıya ulaştığını belirten Kosifler İnşaat Genel Müdürü Mehmet Kayalı, “Bu alt yapı ve oluşturulan kaliteli inşan gücünü daha da verimli kullanmak istiyoruz. Grubun diğer iştiraklerindeki müşterilerden de bize konut yapın talebi geliyordu. Tüm bunları bir araya getirdik ve konut üretmeye karar verdik” dedi.

Mimarisiyle iddialı

Üretilecek konutların “Kosifler” imzasına yakışır olması için büyük bir özen göstereceklerini kaydeden Mehmet Kayalı, “Konut, otel ve turizm yatırımlarına hız vermeye karar verdik. Ancak bunları yaparken kaliteli, klas, önde gidecek, ses getirecek bir yapı olsun istiyoruz. Estetik, teknik ve yeşil ise Kosifler İnşaatın olmazsa olmazları arasında yer alacak” dedi.

200 milyon lira ayırdı

Kosifler İnşaat ilk etapta konut inşaatı için 200 milyon liralık bütçe ayırdı. Ancak bütçenin projenin büyüklüğüne göre artırılabileceği kaydediliyor. İnşa edilecek konutlarda tüm sosyal donatılara yer verilmesi planlanıyor. Projeler 200 ile 500 konutlu olarak planlanıyor.

Küçükyalı’da inşaat yükseliyor

Bugüne kadar mülkiyeti kendilerinde olmak üzere işletme konusunda Hilton’la anlaşma gerçekleştiren ve 4 otelin inşaatını tamamlayan Kosifler Grup, iş ve şehir otelciliği konusundaki inşaatlarına da devam ediyor.  Konya, Kütahya, Urfa ve Mardin otellerinde inşaatlar bitti ve Hilton’a teslim edildi. İstanbul Küçükyalı’da yine bir otel inşaatı devam ediyor. Küçükyalı E-5 üzerinde inşa edilecek olan Hilton Garden Inn otel inşaatında hafriyat tamamlandı. Binada 4 adet bodrum kat, zemin kat, 6 yatak katı ve bir teras katı bulunacak. 4 adedi süit olmak üzere 130 odalı olacak ve E-5’ten girişli olacak.

Yöresel özellikler öne çıkıyor

Şirketin İş oteli olarak inşa ettiği projelerde bölgenin ve seçilen ilin özelliklerine uygun mekanlar yaratılmasına ve mimaride bu unsurların öne çıkmasına özen gösterdiklerini belirten Mehmet Kayalı, “Örneğin Küçükyalı otelimizde hizmetlerimizi biraz zenginleştirdik. Toplantı, balo ve yemek gibi alanlarımızı artırdık. Burada da enerjinin tasarruflu kullanılması için binanın yeşil bina olmasına özen gösteriyoruz. Mardin’de yaptığımız otelde kentin turistik özelliklerini ve yöresel tatlarını ön plana çıkarmak için toplantı ve restoran alanlarını bu otelde de geniş tuttuk. Mimarisinde de bölgenin mimarisine uyumlu bir inşaat yaptık. Urfa ilinde de yaptığımız otelde yine aynı şekilde yöresel mimariye önem verdik. Bu mimarinin kullanılması otellere de farklı bir sıcaklık katıyor. Konya ve Kütahya’da da çini ustası Sıtkı Olçar’ın eserlerini sergiliyoruz” bilgisini verdi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Google Aramaları:
Şuanda Yeni Projeler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »