.

Konut Kredisi Taksiti 3 Ayda 150 Lira Arttı

10 yıl vadeli 100 bin liralık konut kredisinin aylık taksiti 3 ayda 150 lira arttı.Konut Kredisi

Haziran ayında indiği yüzde 0,62’lik oran ile tarihi dip seviyesini gören konut kredisi faiz oranları 2013 yılı Ekim ayında yüzde 0.83’e yükseldi. Bunun sonucunda da 10 yıl vadede 100 bin liralık kredinin toplam kredi geri ödemesi 17 bin lira arttı.

Yıol sonunda konut kredisi faiz oranlarında bir miktar gerileme olabileceğini belirten Konutkredisi.com.tr Kurucu Ortağı Onur Tekinturhan,  “Yılsonunun yaklaşmasıyla birlikte bankalar arası rekabetin de artacağını göz önünde bulundurduğumuzda faiz oranlarındaki artışın bu şekilde sürmeyeceğini, hatta oranlarda az da olsa düşüşler görebileceğimizi düşünüyoruz. Yıllık yüzde 15 seviyelerinde artan konut fiyatlarının bu dönemde sezon etkisiyle de birlikte hızlı şekilde artmasından dolayı, ev almayı düşünen kişilere almak istedikleri evi uygun fiyata bulduklarında fırsatı kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz” yorumunda bulundu.

100 Bin liralık Konut Kredisi Taksiti 3 Ayda 150 Lira Arttı

FED’den yapılan açıklama sonrasında artmaya başlayan kredi faiz oranları son 3 aylık süreçte yüzde 35 artarak yüzde 0,83 seviyesine ulaştı.

Konut Kredisi Piyasına Bakış 2. Çeyrek raporuna göre 10 yıl vadeli 100 bin liralık kredinin toplam kredi geri ödemesi 17 bin lira, aylık taksiti de 150 lira arttı.

Yıllık Maliyet Yüzde 11 Oldu

Konutkredisi.com.tr’de sunulan kredi teklifleri içinde dosya masrafı, ekspertiz, ipotek ücretleri gibi tüm masrafların dahil edilerek hesaplandığı en düşük yıllık maliyet oranı Eylül ayında yüzde 11 seviyesine yükseldi.

Bankaların sunduğu güncel en iyi konut kredisi teklifleri şu şekilde:


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »