.

Konut kredisi çekenlere mahkemeden sevindirici haber geldi

Heyet, tüketicinin bankanın söz konusu ücreti iade etmesine karar verirken, karara itiraz eden banka ise konuyu yargıya taşıdı.Konut kredisi

Heyet, tüketicinin bankanın söz konusu ücreti iade etmesine karar verirken, karara itiraz eden banka ise konuyu yargıya taşıdı.

Kahramanmaraş 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nden görülen davanın ikinci duruşmasında, Konut kredisi çeken tüketiciyi emsal teşkil eden kararla haklı görerek, dosya masrafı ve yapılandırma ücretinin iadesini karar verdi.

Üstüner, mahkemenin tüketiciyi haklı bulmasının sevindirici olduğunu söyledi. Kararı, Konut Kredisi kullanlar için emsal olarak değerlendiren Üstüner, “Türkiye’nin farklı kentlerinden bu karar için arayanlar var. Benimle aynı durumda olanlara ‘dava açın’ diyorum çünkü bu emsal kararla kazanma şansları çok yüksek. Banka iki ayrı dosya için bin 100 TL almıştı” dedi.

Avukat Ahmet Baykuş ise haklı olduklarını ispatlamak amacıyla mahkemeye Yargıtay içtihatlarını sunduklarını belirtti.

Benzer durumda olanların bu kararı ilgili tüketici hakem heyeti ve mahkemeye iletebileceklerini aktaran Baykuş, “Kazandığımız bu dava, Konut kredisi çekenlere emsal teşkil edecek. Korkmadan herkes buna başvurabilir. Artık Konut Kredisi çekenler için emsal var. Hiç kimse çekinmesin” diye konuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »