.

Konut Alacaklıların Dikkatine!

Eski daire ve tapu sahipleri yeni dolandırıcılık yönteminin hedefinde dolandırıcılar bu sefer ev ya da arsa vekaleti bende deyip satış gerçekleştirmekte bu durum da vatandaşın mağduriyeti tazmin edilememekte.

Güneş Gazetesi’nden Yunus Çağlar’ın haberine göre; Türkiye’de 2017 yılı Ocak – Ekim döneminde 2.096.616 satış, 9.123 bağış, 21.811 taksim, 323.796 intikal, 315.360 şahsi ipotek işlemi gerçekleştirildi.. Bazı tapu müdürlüklerinde iş hacmi sayısı ise yıllık 80 binleri geçiyor. Bu noktada sahte kimlik, vekalet ve veraset ilamlarıyla işlemlerle de karşılaşılıyor.Hukuki çerçevede hiç bir şekilde kayıp edilen malın geri dönüşü garantisi olmadığı gibi dolandırıcıları tespit etmekte oldukça güç.  Bu noktada vatandaşların TC numaralarını güncellemesi, telefon numarası güncellemesi, ve aynı zaman da e-devlet sistemine güncelleme yoluyla takibi yapılmalıdır. Son olarak belediye de taşınmaz menkulünün kitlemek ve adres güncellemek suretiyle malınızı temin altın almak durumundasınız.

 

 


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler, Kent Haberleri, Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »