.

KOCAELİ’NDE YÜKSELİŞE GECEN 4 ÖNEMLİ BÖLGE

Türkiye’nin sanayi ve ticaret şehirlerinden biri olan Kocaeli, özellikle son yıllarda yapılan yatırımlarla cazibe merkezi haline geldi.

Türkiye’nin en hareketli konut sektörüne sahip illerinden biri olan Kocaeli’nde büyük ulaşım projelerinin yanı sıra kentsel dönüşüm çalışmaları da bölgenin yıldızını parlatıyor. Gayrimenkul yatırımcılarının dikkatini çeken şehirde yaşanan bu gelişmeler emlak fiyatlarında da etkisini gösterdi.
Son verilere göre bölgede son iki yılda satılık konut fiyatları yüzde 34 arttı. Satılık konut metrekare fiyatlarının 1, 864 TL’den başladığı şehirde konut fiyatları 132 bin TL ila 219 bin TL arasında değişiyor. Peki, Kocaeli’nde son yıllarda hangi bölgelerde satılık konut fiyatları ne kadar arttı? Kocaeli’nde konut yatırımı yapmak isteyenler hangi bölgelere yönelmeli? İşte Kocaeli’nde konut fiyatları yükselişe geçen 4 ilçe…

KONUTTA EN DEĞERLİ BÖLGE “GEBZE”
Kocaeli’nde satılık konut metrekare fiyatı en yüksek ilçe Gebze…
Kocaeli’nin en çok göç alan bölgelerinden biri olan Gebze, İstanbul’a yakın olması sebebiyle hızlı bir gelişim kaydediyor. İlçede 2015 Eylül ile 2017 Eylül yılları arasında satılık konut fiyatları yüzde 25 arttı.
Satılık konut metrekare fiyatlarının 2 bin TL’den başladığı Gebze’de konut fiyatları 154 bin TL ila 256 bin TL arasında değişiyor.
Osmangazi Köprüsü’nün de yapılmasıyla cazibe merkezi haline Darıca’da konut fiyatlarında da hareketlilik yaşanmaya başladı. Özellikle lüks konut projelerinin adresi olan bölgede son iki yılda satılık konut fiyatları yüzde 30 artarak, metrekare fiyatı 1. 997 TL oldu. Bölgedeki lüks konut projelerinde satılık konut fiyatları 250 bin TL’den başlayıp, 1 milyon TL’ye kadar çıkabiliyor.

2 YILDA EN ÇOK ARTAN YER İZMİT OLDU
2008 yılında Gebze’den ayrılarak ilçe olan Çayırova, Kocaeli’nde satılık konut metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu ilçeler arasında üçüncü sırada yer alıyor.
Sanayi bölgesi olan Çayırova, yoğun nüfus göçü sebebiyle konut projelerinin de arttığı bir bölge. İlçede 2015 Eylül ile 2017 Eylül tarihleri arasında satılık konut fiyatları yüzde 21 arttı. Satılık konut metrekare fiyatlarının 1,983 TL’den başladığı Çayırova’da konut fiyatları 143 bin TL ile 239 bin TL arasında değişiyor.
Kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği İzmit ilçesinde yaşanan bu gelişmeler konut fiyatlarına da yansıdı. İzmit’te son iki yılda satılık konut fiyatları Kocaeli şehir genelinden daha fazla arttı.Şehirde son iki yılda satılık konut fiyatlarının en çok arttığı bölge İzmit oldu. İzmit’te 2015 Eylül ile 2017 Eylül yılları arasında satılık konut fiyatları yüzde 44 arttı. Konut metrekare fiyatlarının 1, 834 TL’den başladığı bölgede daire fiyatları 130 bin TL ile 217 bin TL arasında değişiyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler, Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »